Választás 2018: töretlen volt a választói aktivitás, rekord közeli részvétellel futott le a választás - innentől az eredményeket várjuk! (Castellum online – rendszeres frissítéssel!)

Öcaline • 2018. április 8. 08:08 • Választás 0 59

Hát eljött, itt van, drága böngészők és aranyos mindenki, ezen belül is kedves választópolgárok, április 8., válasszatok – műhelyünk folyamatos frissítéssel segít, reményeink szerint nap közben többször is bejelentkezünk az aktuális részvételi mutatókkal, este meg eredményt is hirdetünk, naná! Tartsatok most is: velünk, de előtte/utána/közben nyargaljatok el szavazni!

 

Alapkérdések

Szavazni reggel 6 órától este 19 óráig lehet. 
Hogy hol?
Hát erről kaptál egy értesítőt, de ha elvesztetted, elfelejtetted, akkor a valasztas.hu portál alábbi linkjére kattintva pár perc alatt kikeresheted!

Szavazóhelyiség-kereső (katt!) >>

Figyelem, fontos: a választási értesítő megléte NEM feltétele a voksolásnak, de mindenképpen szükséges egy személyazonosságot fényképpel igazoló okmány – ez lehet személyi igazolvány, útlevél, illetve jogosítvány is –, valamint szintén kötelező kellék a lakcímkártyája is! Szavazni két, egymást metsző vonallal, vagyis X vagy + jellel lehet. Két voksod van: egyfelől szavazhatsz az országos listára, másrészt az egyéni jelöltekre is!
Arról, hogy miért kötelező szavazni, illetve hogyan oszthatod meg a voksaid, itt írtunk részletesen!

Ne maradj otthon! (katt!)>>

Végül egy fontos bekezdés az eredményekről: a választás menetét koordináló Nemzeti  Választási Iroda csak akkor kezdi el nyilvánosságra hozni a mutatókat, ha mindegyik szavazókör bezár – az első eredmények tehát 19 óra után várhatók. Előzetes eredményre körülbelül 23 óra magasságában számíthatunk, a szavazatszámlálás gyorsaságát természetesen a jelöltek száma, valamint a választási aktivitás is befolyásolhatja!

Na, mindenez után talán nem maradt fontos kérdés; drága választók, irány szavazni!

 

8.23

Be is futottak az első eredmények, a szavazás kezdetétől 7 óráig országos viszonylatban a választók 2,24 százaléka járult az urnákhoz. Városunkban ugyanez az adat icipicivel magasabb, 2,46 százalék!

Gratula a korán kelőknek, kövessétek a jó példát ti is; szavazzatok!

7 órakor --> 2,24 százalék! (Illusztráció: valasztas.hu) 7 órakor --> 2,24 százalék! (Illusztráció: valasztas.hu)

Városunkban 7-kor: 2,46 százalék! Városunkban 7-kor: 2,46 százalék!

9.35

Úgy várom a valasztas.hu friss adatait, mint még soha, az országos mutatók 7-kor rekord számú részvételi hajlandóságot mutattak, jó lenne 9-kor is valami hasonlóval kiugrani, de persze, hát hogy a picsába ne, az ország jelenlegi legfontosabb webes felülete csúnyán lefagyott.

A túlterhelés, gondolom, tudjátok, a Télre Felkészültünk, De A Hó Váratlanul Jött országában ez csak abból a szempontból meglepetés, hogy a választások történetében még soha, de soha nem tapasztaltam ekkora fagyást - eskü, mindet végignyomtam, emlékeznék.

Pedig úgy, de úgy indulnék már szavazni, hogy csak na!

9.52

Na végre, megvanak a friss adatok, az országos mutató megint jó magasra ficcent, a friss adatsorok szerint 13,17 százalékon zárt a 9 órai összesítések szerint. Mutatom, azzal a kiegészítéssel, hogy a dunaújvárosi részadatra még várni kell - a központi oldalnak még picit véres a torka, de igyekszem begyűjteni a helyi mutatót mielőbb!

Szép magasra szökkent! (Illusztráció: valasztas.hu) Szép magasra szökkent! (Illusztráció: valasztas.hu)

10.04

A valasztas.hu összeomlott megint, annyit kimentettem, hogy Fejér megyében a mutató szintén kiemelkedően magas, 14,2 százalékos (ez egészen pontosan 48 362 szavazót jelent, vagyis kb. egy dunaújvárosnyi népesség már voksolt). 

Te még nem? Hát mire vársz!???

10.07

Dávidnak nagyobb szerencséje volt, sikerült elcsípnie azt az 5 másodpercet (becsült adat), amikor élt a központi oldalon a helyi adatsor. 

Ezek szerint a Fejér 04-es (Dunaújváros) választókerületben, a szavazásra jogosult 67 ezer 314 választó közül 10 ezer 384 fő már voksolt - ez igen magas, 15,43 százalékos részvételi hajlandóságot mutat. Izgalmas menet, nem kérdés!

Kapcsolódj be te is - szavazz!

12.54

Az országos adatsor szerint a 11 óráig megjelentek aránya 29,93 százalék volt, ami ezúttal is jóval, mintegy 5 százalékponttal több a 2014-ben mért adatnál. A szavazási hajlandóság tehát erős, jóval erősebb a korábban becsültnél - hogy ez miként tükröződik vissza a végeredményben, az egyelőre megjósolhatatlan. 

Szeretett városunkban (pontosabban a Fejér 04-es - Dunaújváros - választókerületben) ez az arány még magasabb volt, a 11 órai mutató főszáma 33,42 százalék; a válaztásra jogosult 67 ezer 314 fő közül  22 ezer 499 választó élt állampolgári jogával/kötelességével. 

Végül egy totál személyes adat: dél előtt néhány perccel végre én is eljutottam az urnákhoz, a szavazókör 747 választásra jogosult polgára közül a 328. voltam - eszelősen jó arány, sosem gondoltam volna, hogy ekkorát mennek a mutatók!

Kövessétek a példámat, borítsatok ti is minden előzetes becslést!

13.07

Az USA fővárosából, Washingtonból jelentkezett az eddigi legtávolabbi ex-dunaújvárosi választó, Járosi Peti beszámolóját máris nyomom betűhíven:

Szombaton megvolt a szavazás az amerikai kontinensen. Autóval 3 óra a követségig, át a még havas Appalache hegységen, majd megint 3 óra vissza. Mert meg kell cselekedni, amit a haza megkövetel. Csak egy csepp a tengerben, "De hát mi is a tenger, ha nem cseppek sokasága?" Mutassuk meg, vasárnap; Te is "Jegyezd vele az égre. Örök tanúságúl: Habár fölűl a gálya, S alúl a víznek árja, Azért a víz az úr!"

A képen lévő Berzsenyi-idézet A magyarokhoz (1807) című versből vett idézet fordítása; "Nem sokaság, hanem Lélek s szabad nép tesz csuda dolgokat." 

Itt az élő példa, a szemünk előtt: eljött az idő, el szabad menni szavazni!

13.38

Megjött az újabb főadat, brutális, 13 óráig a választók 42.32 százaléka járult az urnákhoz a Mi Hazánkban. A dunaújvárosi mutató is kegyetlenül jó, a választásra jogosultak 44,61 százaláka szavazott ebédig!

Hadd elemljem ki a csúcstartót, szeretett városunkban a 043-es szavazókörben (Jókai u. 19., volt Népfőiskola) az egészen pontosan ezer választó közül 525 fő élt a lehetőséggel, ez  kegyetlenül erős 52,5 százalékos szavazási hajlandóságot jelez!

Csak így tovább, drága választók és aranyos mindenki, az idő remek, egy könnyű séta az urnákig a napsütéses tavaszban mindenkinek javallt!

14.05

Emlékeztek még a  Magyar Október Párt Kampányvideójára? Azt még nem találtam meg, de régi hűséges böngészőnk és társas levelezőnk, B. küldött egy remek mutatvány - mint írta, "Kommentár nélkül, a mai nap margójára".

 

Azért egy percre, de akár csak pár másodpercre benéznék a Fidesz-székházba, amikor ezt hallgatják... most pici pihi, de aztán jövök a 15 órai adatokkal!

 

Az ebédnek lassan vége; irány szavazni!

14.40

Az eddigi imponáló adatsorok megihlették Dávidot is, aki egyperces infogragika-összeállítást rittyentett az eddigi adatok alapján - az első két grafikonon a részvételi adatokat láthatod országos viszonylatban és választókerületi szinten egyaránt. A harmadik grafikon a taktikai szavazóknak nyújtunk egy kis segítséget a taktikaiszavazas.hu elmúlt hetek átszavazási hajlandósággal is kalkuláló becsléseire hivatkozva!

18.4.8. - egyperces helyzetjelentés (katt!) >>

És már nem kell sokáig várni a 15 órási adatokra - ezzel folytatjuk!

Aki meg eddig még nem tette meg, süvítsen el  mihamarabb szavazni! 

15.47

Tovább folytatódik a nagy menetelés 18.4.8. jegyébem, a 15 órai mutatók is imponáló választói részvételről tanúskodnak: az országos arány az NVI adatai szerint 53,64 százalékon álltak meg! És még mindig nicns vége, hiszen 19 óráig adhatják le a választók szavazataikat! 

Szintén remekül teljesít szeretett városunk, pontosabban a Fejér megyei 04-es választókerület is: 54,47 százalékos részvételi arányt produkált 15 óráig!

A remek hírek után egy diszkrét nógatás: aki még nem tette meg, az használja ki a jó időt, és mindenképpen menjen el szavazni!

17.40

Töretlen a választói aktivitás, drága böngészők és aranyos midnenki, elkiabálni persze korai lenne, de nagyon úgy tűnik, történelmi léptékű áttörés következett be ezen a téren a Mi Hazánkban: az NVI friss adatsora szerint 17 órakor 63,21 százalékos az országos részvételi arány!

 

 

 

 

 

 

 
Igazán nincs oka a szégyenre a Fejér megyei 04-es kerület választóinak sem: a friss mutatók szerint a voksolásra jogosult 67 ezer 314 főből 17 óráig az urnákhoz járult 42 ezer 362 választó; ez 62,93 százalékos részvételi hajlandóságot mutat! Egy biztos, a választókon nem múlt és múlik a voksolás!

 

 

 

 

 

 

Nem voltál még szavazni? Kövesd az előtted járók jó példáját! 

19.06

Itt a vége, drága böngészők és aranyos mindeni, orszégos viszonylatban az utolsó, 18.30-kor kiadott adatok szerint országos viszonylatban 68,31 százakékos volt a választói aktivitás. Döbbenetesen magas arány, nagy kérdés, milyen eredményeket hozott a jelentős álampolgári jelenlét az urnáknál!

A szeretett városunkat érintő Fejér 04-es körzetben 67,04 százalékos aktivitást mértek - a voksolásra jogosult 67 ezer 314 fő közül a legutolsó mért adatig 45 ezer 125 választó járult az urnákig.

Önmagában ezért köszönet jár a választóknak, ha tetszik, paltformfüggetlenül!

Élő közvetítésünk véget ért, műhelyünk innentől kezdve eredményváró üzemmódba kapcsol, azaz mielőbb, reményeink szerint még ma este jelentkezünk a legfrissebb eredményekkel!

 

 

 

 

 

 

 

(Összeállításunk rendszeresen frissült, és továbbra is él a reggel közzétett felhívás; ha közérdeklődésre számot tartó választási hírt közölnél szeretett városunkból, hívd a +36203154731-es forró drótot, vagy küldj egy jelet e-mailen ide vagy a facebook hasábjain ide!)

 

 

 

 

 

 

≡ UGORJ A CÍMLAPRA!

 

○ ●  B E C S Ü L E T K A S S Z A

Kommentek