Röplabda: hajszálra a bravúrtól – de másodszor is vereség a Vegyész ellen

Öcaline • 2016. március 17. 19:53 • Sport 0 4

Kegyetlenül nagy, ötszettes csatát vívott a Vegyész RCK ellen a Dunaferr férfi röplabda csapata a sportcsarnokban ma délután, 2-2 után a kolosszális bravúr lehetősége is többször fölcsillant együttesünk előtt – így, bár végül 3-2 arányú vereséget szenvedett, mégis az év meccsét játszotta fiatal együttesünk!

A bravúr reményében – és egyúttal az utolsó szalmaszál megragadásának vágyától fűtve – fogadta a bajnoki rájátszás második meccsén a Kazincbarcika gárdáját a Dunaferr SE együttese a labdacsarnokban ma délután. Az első találkozót három kemény szettben, de így összességében viszonylag simán húzták be a borsodiak, ma meg már dűlőre szerették volna vinni az elődöntőbe lépés fajsúlyos kérdését – míg a mieink a dicséretes helytállás reményében várták a favoritot.

A tétnek megfelelő küzdelmet láthatott a közönség, a mieink nagyon komolyan beleálltak a meccsbe, remek támadásszervezéssel és feszes, határozott védőmunkával lepték meg esélyesebb ellenfelüket. Ráadásul a nyitó játék során a kulcsmomentumokat is kiválóan oldotta meg a Tomanóczy-gárda, így némi meglepetésre ugyan, de nem érdemtelenül 21-re be is húzta a szettgyőzelmet (1-0).
Ráadásul pont ott folytatta fiatal együttesünk a második felvonásban, ahol abbahagyta a szünet előtt – és bár ekkor már a Vegyész játékosai is tisztán látták, hogy akár baj is lehet, ha elengedik a "csikócsapatot", nem tudtak számottevő előnyt kicsikarni a lelkesen küzdő, nagyon összeszedetten játszó dunaújvárosi alakulattal szemben. Elég volt azonban egy kis kihagyás, és kegyetlen bosszút állt a Barcika: 1-1-re módosította az állást, mivel 25-19 arányban ezúttal sikerült érvényesítenie a papírformát. Ami viszont ez után következett, az minden korábbi szép reményünket felülmúlta: együttesünk nemcsak fölállt a mélyütésből, de egészen kivételes attakkal lepte meg rutinos erőkből álló ellenfelét. Már a szett elején elhúzott a csapat, és remek játékkal 16-ra (!!!) lépte le a favoritot – a meccs során másodszor is magához ragadva a vezetést (2-1).
Sokáig úgy tűnt, a negyedik felvonást is behúzhatja csapatunk, hiszen továbbra sem lankadt a figyelem és a fegyelem, a Kazincbarcikát láthatóan megfogta a Dunaferr lendülete, így bár egyik gárda sem tudott elhúzni, jó esély volt arra, hogy az utolsó pontok begyűjtésével egalizál a két nyertes meccsig tartó csatában Tomanóczy Tibor együttese. Ezt viszont már nem engedhette meg a remek erőket felvonultató favorit, és öldöklő küzdelem végén 25-23 arányban vitte el a játékot – így másodszor is egalizált a meccs során (2-2).
A mindent eldöntő ötödik csatában sajnos már érvényesült a papírforma: bár keményen küzdött, ekkor is dicséretesen helytállt a Dunaferr, a Vegyész játékosai taktikusan, több helyzetet ziccerig játszva, pontosabban harcoltak, így végül 15-10-re nyerték a küzdelmet – ezzel 3-2 arányban a meccset is behúzták, és már a bajnoki elődöntőre készülhetnek.

És bár veszítettünk, az év meccsét játszotta fiatal együttesünk – szép volt Dunaferr, csak így tovább srácok az 5-8. helyért zajló sorozatban is!

Dunaferr SE – Vegyész RCK
2-3
(-21, 19, -16, 23, 10)

Hírmix:a nap tartalmai egy helyen

21.40 Futsal: kiütéses sikerrel köszörült a csorbán a Dunaferr >>

19.53 Röplabda: hajszálra a bravúrtól – de másodszor is vereség a Vegyész ellen >>