Jégkorong: kegyetlen küzdelem, de végül a Brassó is meghajolt!

Öcaline • 2018. január 7. 19:42 • Sport 0 0

Újabb győzelemmel folytatta menetelését a Dunaújvárosi Acélbikák gárdája az Erste liga sorozatában: együttesünk a Brassó gárdáját múlta felül 3-2 arányban a jégcsarnokban ma este. A meccs hőse egyértelműen Nagy Márk volt - a DAB pimaszul fiatal csatára lőtte a mieink összes gólját!

A rájátszás szempontjából is perdöntő meccs várt az Acélbikák gárdájára az Erste Liga sorozatában ma este: a Morgan-legénység a Brassó elleni találkozón azzal a tudattal korcsolyázott jégre, hogy rendes játékidős győzelem esetén már

biztos felsőházi résztvevőként

készülhet a folytatásra. Mindez azonban nem ígérkezett egyszerű mókának – a remek játékerőt képviselő, nemrégiben edzőváltáson átesett barcasági gárda is nagyon fogadkozott, ráadásul Hüffnert, Izackyt és Novotnyt sem küldhette harcba a DAB kanadai mestere.
A tétnek megfelelő lendülettel állt bele a meccsbe együttesünk, és bár az első percekben még csak a mezőnyben gyúrták egymást a csapatok, a 9. percen góllá érett a mieink fölénye – Nagy Márk hatalmas bombája talált utat az egyébként remeklő brassói portás ketrecébe (1-0).

A dunaújvárosi vezetés után lendületet vett az ellenfél is, Duschek és a védelem egy ideig tartotta a frontot, de a harmad hajrájában egy kapu előtti kavarodásból egalizált az ellenfél – igazságos döntetlennel vonulhattak az első pihenőre a csapatok (1-1).
A második harmadban szintén a védelmek – és persze a hálóőrök – remekeltek, a támadójáték mindkét oldalon akadozott, több bosszantó technikai hiba is becsúszott, gól viszont nem esett, így a befejező felvonást egyenlő állásnál várhatta a két alakulat.
A záró harmad első perceiben szintén a DAB dominált, ám a vezetéshez egy zseniális egyéni akció kellett:

a főszereplő ezúttal is Nagy Márk volt,

aki egy szép kiugrás végén mattolta a brassói kapust, és visszavette a vezetést együttesünknek (2-1). A 47. percben aztán repülhettek a sapkát: egy újabb kiugrás végén Nagelert csak szabálytalanul tudták akadályozni a kék-sárga védők, a késleltetett kiállítás okozta zavart ismét a fiatal dunaújvárosi csatár használta ki – a lecsorgó pakkot védhetetlenül emelte a fekvő kapus fölött a hálóba (3-1).

A folytatásban is több ígéretes helyzetet dolgozott ki – és hagyott kihasználatlanul – az Acélbikák gárdája, a Brassó azonban nem tette meg nekünk azt a szívességet, hogy feladja a pontrablás tervét: a kimaradt dunaújvárosi helyzeteket egy kontra végén góllal büntette az ellenfél (3-2) Lőtávolon belül került, meg is érezte a vérszagot a Brassó, az utolsó percek ebből eredően meglehetősen idegbajosra sikerültek. A fináléban kapusát lehozva támadt előnyből az erdélyi legénység, a mieink elpuskázták a kínálkozó lehetőségeket – így az utolsó pillanatokig nyílt maradt a perdöntő ligapontok sorsa.
Ám végül megőrizte előnyét együttesünk, és a szoros győzelem nyomán már a felsőház bombabiztos tagjaként készülhet a play off küzdelmeire!

Mestermérleg

Túlszínezte játékát az első két harmadban együttesünk Jason Morgan vezetőedző szerint – a DAB kanadai szakmai irányítója szerint a harmadik harmadra tért vissza a csapat a győzelem útjára:
– Jól kezdtük a meccset, ám amikor Márk betalált, azt gondoltuk, hogy könnyebb lesz, ebből adódott, hogy túlkombináltuk a helyzeteinket. Az első két sora a Brassónak nagyon jó erőkből áll, könnyen megbosszulják az ilyen hibákat. A második harmad után beszéltem a három kapitánnyal, és elmondtam nekik, hogy elfogadhatatlan a játékunk két harmad után, és fogják meg a meccset. Szerencsére ez sikerült. Bár a vége szoros volt, és megpróbáltak mindent, de voltak kiváló teljesítmények a mi oldalunkon. Nagy Márk három gólja, illetve az a komplett sor, valamint Duschek a kapuban mind-mind hozzájárult a sikerhez!

UPDATE Második helyen a DAB!

Az Erste Liga mai játéknapjának másik meccsén a MAC a Csíkszereda gárdáját fogadta, és mivel csak büntetőkkel tudott győzni, egy pontot elhullajtott a fővárosi alakulat – ez pedig éppen elég volt egy dunaújvárosi előzéshez, így az alapszakasz küzdelmei során együttesünk jelenleg a második helyen várhatja a folytatást!