Futsal: meccs a sírból – és értékes döntetlen a vége a Győr ellen

Öcaline • 2017. október 26. 21:31 • Sport 0 2

Szó szerint az utolsó pillanatig nyílt harcot, a forduló rangadójához méltó összecsapást látott a Dunaújváros Sportcsarnok közönsége a futsal bajnokság 4. fordulójának csúcsmeccsén: a Dunaferr végül 5-5 arányú döntetlent játszott a Győrrel szemben – drámai végjáték nyomán!

Kegyetlen csatára készült a címvédő ellen a Dunaferr futsal csapata – együttesünk a Rába ETO gárdáját fogadta a sportcsarnokban ma este, azzal a feltett szándékkal, hogy megtöri a Rába-partiak elmúlt években kivívott sportági teljhatalmát.
Ehhez képest a szó legszorosabb értelmében pocsékul kezdődött a meccs: lényegében a második kísérlet gólt hozott a vendégeknek az 1. percben – ráadásul a korán bekapott gól meg is zavarta a mieinket, így továbbra is inkább az ellenfél veszélyeztetett. Néhány veszélyes vendégkontra után szerencsére magára talált a hazai gárda, Horváth remek passzát Fekete váltotta gólra a 9. percben (1-1).
Aki azt hitte, hogy az egyenlítés után át is veszi a játék irányítását a Dunaferr, nagyon  nagyot tévedett: újra a Győr percei következtek,  az egalizálást követő percben újra vezetéshez jutott, majd a játékrész derekán újabb gólt szerezve magabiztos előnyre tett szert a címvédő (1-3). Küzdött, hajtott a Dunaferr, de a kísérletek rendre kimaradtak, és ahogy ez ilyenkor lenni szokott, egy villámgyors kontrát ismét gólra váltott az ellenfél – nagyon nehéz helyzetbe sodorva a Dunaújvárost (1-4).
Szerencsére a második félidőben a szebbik arcát mutatta csapatunk, mert bár a játékrész elején felváltva forogtak veszélyben a kapuk, és sokáig gól sem esett, a 27. percben ez első gól szerzői villantak újra – ezúttal Horváth volt az ítéletvégrehajtó, aki Fekete átadását értékesítette, újra visszahozva a hazai drukkertábor reményeit (2-4). A folytatás őrületes csatát hozott, nagyiramú, komoly küzdelmet – és ekkor még egyértelműen a Győrnek állt a zászló, miután egy ziccer végén újabb találatnak örülhettek játékosai (2-5)
A félidő derekához közeledve azonban újra átvette a játék irányítását a Dunaferr, és a 33. percben Varga, majd egy perc múlva Fekete vette be a győri kaput – a rangadó fináléjára fordulva ismét teljesen nyílt lett a meccs (4-5). Az idegőrlő végjáték során aztán újra a Dunaferr drukkerei örülhettek: már csak 25 másodperc volt vissza a rangadóból, amikor Pál védhetetlen lövéssel egalizált – a meccset némi feszkós győri kakaskodás zárta, de ez a lényegen nem változtatott. A vége 5-5 arányú döntetlen lett – csapatunk a sírból mentett pontot a forduló csúcsrangadójának végén!