Álom vagy reális cél? Szépítsük meg Dunaújváros vasútállomását!

Öcaline • 2017. augusztus 9. 20:39 • Közösség 0 456

Deklaráltan pártatlan, kizárólag a feladatra koncentráló közösségi kezdeményezés bontott zászlót tegnap szeretett városunkban – pontosabban a nagy közösségi oldalon városunk egy ikonikus, de most páratlanul gyászosan festő helyszíne kapcsán. Akitamozdonyfüstje és munkaügyi levélváltás a hajtás után – csatlakozz, ha egyetértesz!

Aki nem dunaújvárosi, vagy dunaújvárosi, de el tudja képzelni, hogy nem dunaújvárosi, viszont úgy hozza a jó sorsa, hogy vasúton közelíti meg szeretett városunkat, annak nem fogom túlmagyarázni a dolgot: Dunaújváros megyei jogú város vasútállomása még óvatosan fogalmazva is egy nagyon lepusztult dél-balkáni falucska megállójának képét idézi – ez faktum. A környék is elhanyagolt, szemetes; minden szempontból méltatlan "első benyomás" fogadja az erre vetődőt, és elszomorító a látvány a rendszeresen ingázó városlakó számára is. Ezen a vállalhatatlan helyzeten szeretne változtatni hűséges böngészőnk, Tibor.

Jövő levél 1.

Szia! Bocs a zavarásért. Gondolom, újságíróként felkarolod a helyi dolgokat. Szeretnék egy olyan közösséget létrehozni a facebookon, amelynek a neve lényegében mindent elmond a tervről: Szépítsük meg Dunaújváros vasútállomását! Tudom, ez a MÁV dolga, meg az ő területe, fel is újítanak ezt-azt, ahogy éppen ma (kedden – Öcaline) reggel láttam. Nem tudom, mennyire lesz aktuális a felújítása a teljes épületnek – de nagyon jó lenne, ha lépnének, mert a mostani állapotok egyszerűen borzalmasak!

Menő levél 1.

Remek gondolat, ha lesz belőle valami, nyomasd a felület címét. De mesélj arról is, honnan az ötlet!?

Jövő levél 2.

Nem kell messzire menni a jó példáért, ha jól tudom, Rácalmáson a helyiek megszépítették a vasútállomás környékét, és cserébe a MÁV felújította az épületet. Hasonló lenne ezzel itt is a cél. Nem politikai indíttatású a dolog; egyszerűen csak szeretnék egy élhetőbb városban élni, és ha egy ilyen kezdeményezés előremozdítja a dolgot, és később lesznek ebből fejlemények, akkor már megérte. Most az a legfontosabb cél, hogy az ujjal mutogatás helyett végre történjen valami érdemleges!

Menő levél 2.

Pazar, lődd a címet!

Jövő levél 3.

Elkészültem, itt érhető el a facebook-csoport:

Szépítsük meg Dunaújváros vasútállomását! (katt) >>

Várjuk a csatlakozókat! Régi képek, vasutas sztorik is jöhetnek – meg persze minden ötlet, ami előre visz. Készül majd több videó és kép is a problémákról, és ha többen csatlakoznak, akkor esetleg a városvezetést is megkeressük az ügyben. Egy látványos szemétszedés is belefér majd – de most az az első, hogy legyünk minél többen!

Menő levél 3.

Ok, holnap kiteszem! Szólj majd a fejleményekről!

Jövő levél 4.

Köszi, mindenképpen szólok!

Ilyen egyszerű ez: az persze most még kérdés, álom-e vagy reális cél, hogy megszépül a város vasútállomása – de reménykedünk!

Facebook | E-mail | Cikkek

 

Segítenél? Bízunk benned!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Szeretnénk minél többször minél karcosabb, tartalmasabb, okosabb, hasznosabb cikkeket írni, ám hozzájárulásod és pénz nélkül nem megy!

 

Hogyan tudom támogatni a munkátokat?
Eddig mennyien és mennyivel támogatták portálotokat? 
A válaszokért katt/bökj ide!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kommentek