Vízilabda: a Sabadell léphet tovább az Euroligában

Öcaline • 2017. március 11. 13:26 • Sport 0 0

Esélyesként fogadta a DUE Maarsk Graphics gárdáját, és végül 19-11 arányban le is győzte együttesünket a világ legjobb klubcsapataként számon tartott Sabadell alakulata a női vízilabda Euroliga elődöntőjének spanyolországi visszavágóján ma délben. Tovább az ellenfél lép – de a mieinknek is jár a dicséret a tisztes helytállásért!

Dunaújvárosban is győzött a címvédő spanyol gárda, és az itteni 12-9 arányú siker után egyértelműen esélyesként várta az Euroliga elődöntőjének visszavágóját a Sabadell – a Dunaújváros a tisztes helytállás reményében, és persze bravúrban bízva várhatta a ma déli találkozót. Az első percek ígéretesen alakultak: két góllal ugyan megugrott a hazai csapat, de Szilágyi találata révén szépített csapatunk (2-1). Ezt követően azonban sajnos a spanyol armada akarata érvényesült, két gólra váltott fór, majd Szilágyi újabb szépítése után újra bevették a mieink kapuját, és bár Horváth újra szépített, az első pihenőre három góllal elhúzott a vendéglátó (6-3).
A második felvonásban Ziegler góljánál még megcsillant a remény apró sugara, de a psanyol alakulat gyorsan nyomatékosította fölényét – a negyed derekához érve négyre nőtt a különbség, ráadásul Somhegyi is kipontozódott, így a nagy kérdések lényegében már ekkorra eldőltek (8-4). A spanyolok továbbra is szorgalmasan belőtték fórjaikat, és bár az utolsó szó jogán Menczinger talált be a nagyszünet előtt, a vendéglátók masszív fölényét már nem sok minden fenyegette (10-5).
A harmadik etapban valamivel kiegyenlítettebbé vált a játék, a nagy spanyol lendület is alábbhagyott, és bár továbbra is nagy, küzdelmet, rengeteg kiállítással tarkított csatát láthatott a közönség, a mieink ekkor jól tartották a lépést világverő vetélytársukkal. Olyannyira, hogy bár a hazaiak is szereztek három gólt a negyedben, nálunk Gurisatti két találata mellett Vályi Fanni is föliratkozott a gólszerzők listájára, ráadásul Horváth is betalált, így faragott tetemes hátrányából a Dunaújváros (13-9).
Ez a skandalum alaposan felpaprikázta a hazai együttest, hiszen a negyedik felvonásban új erőket mozgósított a Sabadell, és az életveszélyes támadásokra már nem talált ellenszert a Dunaújváros. Bár nagyon igyekezett csapatunk, és Menczinger, valamint Garda is gólt szerzett, a hazaiak a végjátékban hatszor mattolták a mieink védelmét – így végül tetemessé nőtt a különbség: 19-11 arányban győzött a címvédő, a mieinket elsősorban a tisztes helytállás miatt illeti dicséret!

CN Sabadell – DUE Maarsk Graphics
19-11
(6-3, 4-2, 3-4, 6-2)
A DUE gólszerzői: Szilágyi 2, Horváth 2, Gurisatti 2, Menczinger 2, Ziegler, Vályi F., Garda.

---------------------------------------------------

Öcaline a facebookon | E-mail a szerzőnek | Kövesd a Castellumot a facebookon!

Eleged van a médiadiktatúrából, a cenzúrázott hírekből, a szabad vélemény helyett pártutasítást végrehajtó orgánumokból? Működtesd te is a város egyetlen pártfüggetlen, kritikus hírújságját minden hónapban – csatlakozz a Castellum.do Közösségi Finanszírozás Programjához!

> Számlatulajdonos: Tóth Dávid
> Bankszámlaszám (K&H): 10402568-86755482-82721003
> A közlemény rovatba rögzítsétek: Castellum.do

A transzparencia jegyében műhelyünk minden hónapban nyilvánosságra hozza a támogatók számát és a támogatás mértékét – a műhelyt pénzzel segítő olvasóink kilétét természetesen eszünk ágában sincs felfedni, de azt, hogy hányan és mennyi támogatással járultak hozzá működésünkhöz, mindenképpen publikáljuk!