Jégkorong: hosszabbítás után ugyan, de botlás Fehérváron

Öcaline • 2017. február 5. 21:02 • Sport 0 0

Kétgólos hátrányból még fölállt, de hosszabbítás után vereséggel fejezte be a MOL Liga alapszakaszának küzdelmeit a DAB jégkorong csapata a Fehérvári Titánok otthonában ma este – együttesünk a küzdelmes és fordulatos csata végén 6-5 arányban kapott ki a helyzeteivel jobban sáfárkodó fehérvári alakulattól, és így a hatodik helyen zárta a pontvadászat első felvonását.

A Fehérvári Titánok otthonában fejezte be a MOL Liga alapszakaszának küzdelmeit a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata, méghozzá azzal a tudattal, hogy csak rendes játékidős győzelemmel lehet esélye megcsípni az alapszakasz negyedik helyét. A tétnek megfelelő keménysággal kezdett csapatunk, ráadásul Kaszkov révén a vezetést is megszerezte a találkozó 7. percében (0-1). A folytatás azonban sajnos nem a dunaújvárosi drukkerek szája íze szerint alakult – a fehérváriak remekül használták ki a mieink védelmi bizonytalankodásait, és a 9. percben egalizáltak, majd a harmad végéig még két gólt lőve viszonylag masszív előnyre tettek szert (3-1).
A második felvonás ismét a mieink fölényével kezdődött, s Hudec bombájával újra közelebb zárt a Dunaújváros a 27. percben (3-2). Sajnos nem sokáig ülhettünk a szépítés babérján, alig több mint egy perc múlva ismét a fehérváriak örülhettek gólnak, és hiába szépített Azari a 34. minutum derekán, a harmad vége ismét a vendéglátóknak sikerült jobban – a záró játékrészre kétgólos fehérvári előnyt mutatott az eredményjelző (5-3).
Amilyen pocsékul ért véget a második felvonás, olyan szépen kezdődött a harmadik etap, előbb Cseter hozta vissza a dunaújvárosi reményeket a 43. percben, majd a fináléra fordulva Becze találatával újra teljesen nyílt lett a meccs (5-5). Mivel a rendes játékidőben több gól nem született – és ezzel el is úsztak a negyedik helyet megcélzó remények –, következhetett a ráadás, amely során gyorsan rövidre zárta a vitás kérdéseket a Fehérvár: egy percen belül bevitték a győzelmet jelentő találatot, ezzel 6-5 arányban behúzták a győzelmet.

Fehérvári Titánok – Dunaújvárosi Acélbikák
6-5 hosszabbítás után
(3-1, 2-2, 0-2, 1-0)
A DAB gólszerzői: Kaszkov, Hudec, Cseter, Azari, Becze.

---------------------------------------------------

Öcaline a facebookon | E-mail a szerzőnek | Kövesd a Castellumot a facebookon!

Eleged van a médiadiktatúrából, a cenzúrázott hírekből, a szabad vélemény helyett pártutasítást végrehajtó orgánumokból? Működtesd te is a város egyetlen pártfüggetlen, kritikus hírújságját minden hónapban – csatlakozz a Castellum.do Közösségi Finanszírozás Programjához!

> Számlatulajdonos: Tóth Dávid
> Bankszámlaszám (K&H): 10402568-86755482-82721003
> A közlemény rovatba rögzítsétek: Castellum.do

A transzparencia jegyében műhelyünk minden hónapban nyilvánosságra hozza a támogatók számát és a támogatás mértékét – a műhelyt pénzzel segítő olvasóink kilétét természetesen eszünk ágában sincs felfedni, de azt, hogy hányan és mennyi támogatással járultak hozzá működésünkhöz, mindenképpen publikáljuk!