Sportszerda: két rangadó – és két fájó vereség

Öcaline • 2017. február 1. 21:50 • Sport 0 4

Kiütéses vereséggel kezdődött a dunaújvárosi csapatsportágak híveinek vesszőfutása ma este: az Érd gárdája valósággal átgázolt a Kohász együttesén a Dunaújváros Sportcsarnokban. – a 29-22 arányú vendégsiker még a mieink számára volt hízelgő. A DAB hokisai a Miskolc gárdáját fogadták, 5-2 lett a vége, sajnos szintén nem ide. Fekete szerda a hajtás után.

Két dunaújvárosi alakulat szállt ringbe hazai pályán a pontvadászatok során ma este – ráadásul mindkettő úgy állt bele a meccsbe, hogy rendre az aktuális ellenfél tűnt a találkozó esélyesének,

Kézilabda: csúfos kudarc a vége

A sportszerda első összecsapásán az Érd gárdáját fogadta a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia együttese a sportcsarnokban, és bár papíron a vendégek tűntek esélyesebbnek, nagyon fogadkozott a Zovko-csapat, hogy fordít a két együttes elszomorító idei mérlegén. Nem is kezdődött rosszul a mieink számára az összecsapás, mert bál az első találatot az Érd jegyezhette, a folytatásban inkább a kohászlányok dominálták a játékot – meg is lógtak a 8. percre két találattal (3-1). A félidő derekához érve még tartotta előnyét a hazai gárda, ám a folytatásban lassan, de biztosan fölénybe kerültek a vendégek – a 20. percben úja egált mutatott az eredményjelző (7-7). Ráadásul a játékrész fináléja egyértelműen a vendégek immár masszív fórját hozta – az utolsó percekre fordulva négyre nőtt az Érd előnye (9-13). És innen sajnos már nem volt visszaút, a félidei 10-13 után viszonylag gyorsan dűlőre vitték a bajnoki pontok sorsát a vendégek: bár a 37. percig nagyjából tartotta magát a Kohász (12-17), újabb nyolc minutum elteltével már nem maradt reális esély a fordításra (13-21).
Ezen a szinten és ezen a színtéren nincsenek csodák – a játék minden elemében a mieink fölé nőtt, helyzeteit kíméletlenül kihasználó vendégcsapata parádézott, így nem véletlen, hogy az 51. percben tízig számolt az érdi tábor (16-26). S bár az utolsó percekben nem nőtt a különbség, számottevően nem is csökkent. Esély nélkül gurult le a meccs fináléja, a 29-22 arányú érdi győzelem még a Kohász számára tűnt hízelgőnek.

Dunaújvárosi Kohász KA – Érd
22-29
(10-13)
A Kohász gólszerzői: Kovács 6, Szalai 6, Klujber 4, Kudor 2, Hornyák 2, Rácz-Vincze, Karnik.

Jégkorong: sajnos nem sikerült a bravúr

Pokoli feladat várt a DAB hokisaira is, a Malkia-legénység ugyanis a Miskolc gárdáját fogadta a jégcsarnokban. A találkozó esélyesének ezúttal is a vendégek számítottak, ám mivel a Magyar Kupa emlékezetes elődöntőjében hajszálon múlt a nagy bravúr, egyáltalán nem tűnt előre lefutottnak a meccs. Főleg annak fényében, hogy remekül állt bele a meccsbe az Acélbikák alakulata – olyannyira, hogy az első fórt Hruby révén azonnal gólra is váltotta csapatunk a 7. percben (1-0). És mivel a folytatásban ugyan feljött az ellenfél, de szépítenie nem sikerült, az első szünetre együttesünk előnyével vonulhattak a csapatok.
A második felvonásban egy jóval motiváltabb DVTK érkezett, ráadásul a mieink számára roppant balszerencsésen kezdődött a harmad, hiszen a borsodi brigádnak 26 másodperc kellett az egalizáláshoz (1-1). Ráadásul az egyenlítő gól után is lendületben maradt a Miskolc, és bát a mieink előtt is adódtak ígéretes lehetőségek, a 26. percben fordított a vendégcsapat (1-2). Szerencsére a mieink sem adták föl és a harmad derekához érve ezúttal a DAB-nak sikerült az egyenlítés – Becze lőtte meg a szokásos gólját (2-2). A folytatás kiegyenlített mezőnyjátékot, viszonylag feszes és hatékony védőmunkát hozott, sajnos ráadásul egy DVTK-találatot is – az utolsó harmadra így a vendégek sovány vezetésével fordult a meccs (2-3).
Sajnos a harmadik játékrész elején több nagy ziccert is elpuskázott a DAB, ezt követően újra kiegyenlítettebbé vált a játék, a Miskolc taktikusan őrizte előnyét, ráadásul több életveszélyes ellentámadást is vezetett. Egy ilyen akció végén az 53. percben sajnos tovább növelte előnyét a favorit (2-4), és ezzel lényegében el is dőlt a ligapontok sorsa. Hiába támadt ugyanis a folytatásban dicséretes elszántsággal a csapat, s hiába kísérelte meg a lehetetlent kapusát is lehozva Malkia mester, az 59. percben egy üreskapus gól nyomán végképp eldőlt minden – a rangadót a Miskolc nyerte 5-2 arányban, sajnos megérdemelten.

Dunaújvárosi Acélbikák – DVTK Jegesmedvék
2-5
(1-0, 1-3, 0-2 )
A DAB gólszerzői: Hruby, Becze.

---------------------------------------------------

Öcaline a facebookon | E-mail a szerzőnek | Kövesd a Castellumot a facebookon!

Eleged van a médiadiktatúrából, a cenzúrázott hírekből, a szabad vélemény helyett pártutasítást végrehajtó orgánumokból? Működtesd te is a város egyetlen pártfüggetlen, kritikus hírújságját minden hónapban – csatlakozz a Castellum.do Közösségi Finanszírozás Programjához!

> Számlatulajdonos: Tóth Dávid
> Bankszámlaszám (K&H): 10402568-86755482-82721003
> A közlemény rovatba rögzítsétek: Castellum.do

A transzparencia jegyében műhelyünk minden hónapban nyilvánosságra hozza a támogatók számát és a támogatás mértékét – a műhelyt pénzzel segítő olvasóink kilétét természetesen eszünk ágában sincs felfedni, de azt, hogy hányan és mennyi támogatással járultak hozzá működésünkhöz, mindenképpen publikáljuk!