Röplabda: sima siker Debrecenben – és fontos pontrablás!

Öcaline • 2017. január 21. 19:36 • Sport 0 9

Győzelemmel folytatta a bajnoki pontvadászatot a Dunaferr SE röplabda csapata: a Tomanóczy-gárda a Debrecen otthonában lépett pástra ma este, és a játékot végig dominálva aratott sima, 3-0 arányú diadalt – fontos pontokat rabolt, egy helyet lépett előre a tabellán csapatunk!

Esélyesként, de komoly téttel állt bele a meccsbe a Debrecen ellen a Dunaferr SE NB I-es férfi röplabda csapata: a stratégiai tervként kitűzött felsőházi rájátszás szempontjából sorsdöntő volt, hogy idegenben is pontot, sőt lehetőleg pontokat raboljon ellenfelétől alakulatunk. Az összeállítás kényszerű átalakítása, több fiatal csapatba illesztése ellenére remekül kezdte a csatát csapatunk, és bár az elején akadtak bizonytalan megoldások, a szett végére kijött a két együttes közötti különbség – viszonylag simán, 20-ra húzta be a részsikert a Dunaferr (0-1).
A második felvonás elején még akadt egy komoly erősítése a hazai gárdának, de a dunaújvárosi védőmunka során jól oldották meg a kulcspillanatokat fiataljaink – a végén újra a mieink örülhettek, hiszen 25-19-re nyert szettel nagy lépést tettek a győzelem megszerzése felé (0-2). A harmadik játék még simábban alakult, a szett derekára már hat-hét pontos különbség alakult ki a két gárda között – a hitehagyott hazai csapat a végjátékra sem tudott közelebb zárkózni, a szettet 17-tel, a meccset 3-0 arányban nyerte a lelkesen, összeszedetten küzdő, a játék minden elemében ellenfele fölé növő Tomanóczy-csapat.

Fontos pontokat raboltak – szép volt srácok, csak így tovább!

Debrecen AC – Dunaferr SE
0-3
(20, 19, 17)

---------------------------------------------------

Öcaline a facebookon | E-mail a szerzőnek | Kövesd a Castellumot a facebookon!

Eleged van a médiadiktatúrából, a cenzúrázott hírekből, a szabad vélemény helyett pártutasítást végrehajtó orgánumokból? Működtesd te is a város egyetlen pártfüggetlen, kritikus hírújságját minden hónapban – csatlakozz a Castellum.do Közösségi Finanszírozás Programjához!

> Számlatulajdonos: Tóth Dávid
> Bankszámlaszám (K&H): 10402568-86755482-82721003
> A közlemény rovatba rögzítsétek: Castellum.do

A transzparencia jegyében műhelyünk minden hónapban nyilvánosságra hozza a támogatók számát és a támogatás mértékét – a műhelyt pénzzel segítő olvasóink kilétét természetesen eszünk ágában sincs felfedni, de azt, hogy hányan és mennyi támogatással járultak hozzá működésünkhöz, mindenképpen publikáljuk!