Jégkorong: az első küldetés teljesítve – győzelem a Csík ellen!

Öcaline • 2016. október 27. 20:29 • Sport 0 0

Ha a vártnál valamivel nehezebben is, de sikerrel vette az erdélyi vendégjátékok sorozatának első állomását a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata: együttesünk a Csíkszereda otthonában lépett pályára a MOL Liga küzdelmei során, és a harmadik harmadban fordítva aratott végül 4-2 arányú diadalt. Csak így tovább srácok!

SC Csíkszereda – Dunaújvárosi Acélbikák
2-4
(1-0, 1-1, 0-3)

A DAB gólszerzői: Dansereau 2, Becze 2.

A Csíkszereda otthonában lépett jégre a MOL Liga idei sorozatának első erdélyi turnéjának nyitómeccsén a DAB együttese – és a legnagyobb kérdés az volt, tudja-e idegenben is folytatni az elmúlt hetek hatékony és eredményes támadójátékát Lee Gilbert alakulata. Az első két harmad ehhez képest szó szerint csattanós választ adott erre, mert ugyan mezőnymunka terén fej-fej mellett volt a két gárda, de a góllal adós maradt a DAB az első játékrészben. Nem úgy a hazai gárda – a harmad derekán előnyben avatta fel Duschek kapuját, ezzel vezetést szerzett a Csíkszereda (1-0)
A második felvonás is kiegyenlített mezőnyjátékot hozott, de mindkét oldalon jól záró védelmekkel és remek kapusteljesítményekkel – nagy bánatunkra a 28. percben azonban megduplázta előnyét a székely legénység (2-0). A második csíki találat azonban ébresztőt fújt a mieinknek, magasabb sebességi fokozatba kapcsolt a DAB, és ennek végre meg is lett az eredménye – nagyot villant a hetek óta remeklő Azari-Dansereau duó, és a kanadai légiós találatával egy gólra zárkózott csapatunk a 33. minutumban. Hiába maradt azonban lendületben az Acélbikák gárdája, az utolsó harmadra még sovány csíki vezetéssel fordulhattak a csapatok (2-1).
Ami nem sikerült 40 percig, az összejött 5 egység alatt: a 42. percben Becze Tihamér egyenlített – a nemrégiben sérülésből visszatért Kaszkov asszisztot jegyezhetett –, két perc múlva Dansereau góljával már a DAB-nek állt a győzelem zászlaja (2-3). És ezzel még mindig nem volt vége a lehengerlő dunaújvárosi lendületnek: újabb egy percen belül Becze forgatta meg a bicsokot a csíki drukkertábor szívében (2-4).
Ráadásul az Acélbikák alakulatának gólja után a hazai gárdán volt a sor, hogy újult erővel rohamozzon, de minden kísérletet hatékonyan akadályozott az eredményt taktikusan őrző dunaújvárosi gárda – és végül a vártnál ugyan nehezebben, de megérdemelten húzta be az erdélyi sorozat első meccsét.

Csak így tovább – folyt. köv. holnap Galacon; hajrá Bikák, győzni kell!

(A kép illusztráció, egy korábbi hazai meccsen készült.)