Jégkorong: nagyra nyílt a pofonláda a Csíkszereda ellen

Öcaline • 2016. október 11. 20:49 • Sport 0 13

Borzadályos kezdés után meggyőző fölény, a végére kiütéses hazai diadal a MOL Liga mai játéknapján a Dunaújvárosi Jégcsarnokban: nem ismert kegyelmet, 10-4 arányban múlta felöl az SC Csíkszereda alakulatát a DAB együttese ma este – és ezzel őszinte reményeink szerint visszatért a csapat a győzelem útjára!

Finoman szólva is kellett már egy kiadós diadal a Dunaújvárosi Acélbikák gárdájának – csapatunk az elmúlt időszakban hullámvölgybe került, és a gárdára váró kemény sorozat előtt kitűnő alkalom kínálkozott a mérleg javítására a nem éppen acélos gárdával érkező SC Csíkszereda ellen a jégcsarnokban ma este. Szerencsére az előzetesbe belekarcoltam, hogy nem lesz könnyű csata – az első percek ugyanis szó szerint elborzasztóak voltak, a 4. percben előbb vezetést szerzett, rá alig két minutummal már meg is úszott a székely alakulat (0-2). Szerencsére időben kapcsolt együttesünk, és Dansereau találatával már a 7. percben szépített, majd a játékrész hajrájára fordulva ugyanő szerezte a DAB egyenlítő gólját is. Arról, hogy a Bikák tábora valamivel jobb szájízzel menjen az első szünetre, Azari gondoskodott, aki a 19. percben már vezetéshez juttatta a mieinket (3-2).
Amilyen pocsékul kezdődött az első harmad, olyan szépen a második felvonás: Dansereau duplájával magabiztos előnyhöz jutott a DAB,  majd Horváth és Cseter is betalált, így a a harmad derekára már a kiütés szélére sodródott a csíki csapata (7-2). És bár még szépítettek a vendégek, a végén Hruby is föliratkozott a gólvágók listájára, a második szünetre már megnyugató hazai előnnyel vonultak a csapatok (8-3).
A nagy kérdések a harmadik felvonásra eldőltek, akkor meg pláne, amikor Hruby Gellért ott folytatta, ahol korábban abbahagyta – a 42. percre már tényleg nem volt visszaút a vendégek számára (9-3). A végére nem sok izgalom maradt, egy csíki gólra Dansereau válaszolt, meglőve saját ötödik, a mieink tizedik gólját – és ezzel ki is alakult a végeredmény, Lee Gilbert legénysége a meccs képét viszonylag híven tükröző 10-4 arányban múlta felül a szebb napokat látott SC legénységét.

Mestermérleg

Lee Gilbert: - Örülök a három pontnak, de a védekezésünkön van még mit csiszolni bőven. Természetesen a tíz lőtt gólt nem kell magyarázni, de kaptunk néhány elkerülhető találatot a mai estén. Ettől függetlenül nagy szó, hogy míg az Újpest ellen alig sikerült egyet begyötörni, úgy ma kinyílt a gólzsák. Persze azt se felejtsük el, hogy egy nehéz sorozatban lévő csapat látogatott hozzánk. Az biztos, hogy a mai és az Újpest elleni meccs felvételeiből sokat kell tanulnunk.

Kellett már nagyon – szép volt srácok, így tovább Bikák!