Birkózás: versenyhegyek, eredményözön minden fronton

Öcaline • 2016. május 24. 18:35 • Sport 0 33

Veteránok seregszemléje a sportcsarnokban, rangos utánpótlás viadal Kiskunfélegyházán és Tatabányán – rendre komoly dunaújvárosi vonatkozású sikerekkel: örömteli mérleggel értek véget a Dunaferr SE szempontjából a közelmúlt erőpróbái, most csokorba kötjük az összes fontos eredményt – kattints értük!

Három komoly viadalon szerepeltek parádésan a közelmúltban a Dunaferr SE birkózói – az elért eredmények értékét növeli, hogy a dunaújvárosiak minden korosztályban sikerrel öregbítették a szakosztály és az egyesület hírnevét, emelte ki összegzésében Mátyás Gábor ügyvezető egyesületi elnök. Lássuk sorban a rangos erőpróbákat – kezdjük máris az örökifjak megméretésével!

Tusják János Emlékverseny

Folytatták a szép hagyományt, idén is a Dunaújváros Sportcsarnok adott otthont a közelmúltban a Veterán Kötött- és Szabadfogású Országos Birkózó Bajnokságnak – vagyis a Tusják János Emlékversenynek. A seregszemlén közel 160 senior korú versenyző lépett szőnyegre (a 35 feletti korosztályból), ráadásul legalább nézőként számos korábbi kiváló dunaújvárosi birkózó is kilátogatott a versenyre: ott volt Vadász Csaba, Valentényi Sándor, Kovács József, Bába Mihály, Tokodi János, Szabó Tamás, Motyovszki Mátyás, Szabó János és még sokan mások. A birkózó ünnepen a Dunaferr SE sportolói kitettek magukért, hiszen számos magyar bajnoki címet és helyezést gyűjtöttek be. Birkózóink közül voltak olyanok, akik már korábban is részt vettek veterán birkózó versenyeken, de olyan versenyző is akadt, akinek ez volt az első ilyen jellegű megméretése, magyarázta Mátyás Gábor:
– Versenyzőink tudásuk legjavát adták, küzdésből is ötösre vizsgáztak. Kiemelném Dudás György (A korosztály 35-40 évesek, 75 kg) és Király Ferenc (D korosztály 51-55 évesek, 130 kg) teljesítményét, akik mindkét fogásnemben magyar bajnoki címet szereztek, magabiztos győzelmeket aratva. Nagyot küzdöttek sportembereink önmagukkal is: Iván László 12, Balogh Richárd 15 kilót fogyott azért, hogy indulhasson a versenyen – ez már önmagában is megsüvegelendő teljesítmény, ráadásul végül mindketten dobogóra állhattak!
Több érdekes momentum is színezte a dunaújvárosiak szereplését: Kemény Norbert vesztes helyzetből fordított mérkőzést, kötöttfogásban magyar bajnoki címet szerzett az A korosztály 97 kg-os súlycsoportjában. Pelsőczi Gábor (A korosztály 85 kg) remek teljesítményt nyújtott, és mindkét fogásnemben dobogós helyen végzett. Kiss Károly B korcsoport 58 kg-ban magabiztosan nyert meg a kötött- és szabadfogású küzdelmeket is. Papp Gyula (B korcsoport 130 kg) hónapok óta komoly lábsérüléssel küzd, ennek ellenére végig birkózta a versenyt és mindkét fogásnemben bronzérmet szerzett. Tolnai Zsolt (C korcsoport 97 kg) szintén nagy fogyás  után szabadfogásban magyar bajnoki címet, kötöttfogásban 2. helyet szerzett. Szegedi Gábor a D korcsoport 76 kg-os súlycsoportjában kötöttfogásban ezüstérmet szerzett. Legidősebb versenyzőnk Mudra Mihály (F korcsoport) a 60-65 évesek 69 kg-os súlycsoportjában mindkét fogásnemben 2. lett. Szabó Miklós (A korcsoport 76 kg) sajnos a második mérkőzésen bordasérülést szenvedett, ezért nem tudta folytatni a versenyt. Az egyéni eredmények mellett egy fontos eredmény: a Dunaferr SE a csapatversenyben a Baja mögött a 2. helyen végzett!

Kiskun Kupa

Az örökifjak versengése mellett a jelen és a jövő kiválóságai is szőnyegre léptek a közelmúltban – így például Kiskunfélegyházán küzdöttek a Dunaferr SE birkózói a Kiskun Kupán. 30 csapat 218 birkózója vett részt a viadalon a dobogós helyezésekért, köztük 3 romániai csapattal. A 2005-06-os korcsoportban 5 versenyzőnkért izgulhattunk. 29 kg-ban Góczán Barnabás ugyan jelentősen könnyebb volt ellenfeleinél, ügyes birkózásával mégis pontszerző lett – az 5. helyet szerezte meg. A 32 kilós Gajzer Bálint öt mérkőzéséből négyet megnyert, így bronzérmet hozhatott haza, csakúgy, mint a 42 kilós Grabecz Bence. Ezüstérem jutott a 65 kg-ban versenyzö Barkóczi Somának. Nagy csatákat vívott, de végül helyezés nélkül zárt Virág Tamás a 38 kilósok között.
Kiss Máté, Nagy Máté és Ruzicska Milán a 2007-08-as születésűek között versenyeztek. Életük első versenyéről mindhárman bronzéremmel térhettek haza! Villámértékelése szerint Szabó Róbert edző Gajzer Bálint teljesítményével volt leginkább elégedett.

Értékes bronz a Serdülő OB-n

És még mindig nincs vége a sikerszériának, a napokban Tatabányán rendezték meg a Serdülő Kötöttfogású Országos Bajnokságot, melyen 130 induló lépett szőnyegre, a Dunaferr SE-t Veres-Kovács Ádám képviselte 69 kg-ban. A dunaújvárosi versenyző dobogós helyezésben bízva vágott a viadalnak, és kiválóan birkózott egész nap, annak ellenére, hogy még az indulása is kérdéses volt betegség miatt.
Három győztes és egy vesztes mérkőzés nyomán végül az igen előkelő harmadik helyen zárt!  Ádám dolgát nehezítette, hogy tizenhárom induló vágott a viadalnak a súlycsoportban, a sorsolás miatt selejteznie kellett a táblára kerülésért, ahol egy ferencvárosi versenyzőt győzött le tussal. A négy közé jutásért újra fradistával kellett birkóznia, akit 8-0 arányban vert meg. Az elődöntőben a későbbi győztestől némi bírói "segítséggel", pontozással kapott ki – a bronzmeccsen nem kegyelmezett ellenfelének: 20 másodperc alatt győzött, így megérdemelten szerezte meg a bronzérmet Fehér Krisztián edző növendéke!

Gratulálunk a dunaújvárosi versenyzőknek – csak így tovább, ifjak és örökifjak!

> Hírmix: katt ide a nap további híreiért!
> Ne maradj le semmiről, kövess minket a facebookon is!