Futsal: küzdelmes csata – de a vége Dunaferr-diadal!

Öcaline • 2016. május 23. 21:12 • Sport 0 12

A vártnál nehezebben ugyan, kifejezetten kemény és küzdelmes összecsapás végén, de újra győzni tudott a Dunaferr DF Renalpin gárdája a futsal bajnoki rájátszás mai játéknapján: együttesünk a Nyírgyulaj gárdáját fogadta, majd győzte le 4-2 arányban sportcsarnokban – győzelmével tovább őrizve előkelő második helyét a tabellán!

A győzelem reményében várta a futsal bajnoki rájátszás hatodik fordulójában a Nyírgyulaj alakulatát a Dunaferr DF Renalpin együttese a Dunaújváros Sportcsarnokban ma este – az alapszakaszban játszott meccsek óvatosságra intették Fehér Zsolt gárdáját, hiszen tudta mindenki, hogy nem adja olcsón a bőrét a nyírségi alakulat.
A meccs elején rá is ijesztett a hazai táborra a vendégcsapat, hiszen egymás után vezette helyzetig jutó támadásait a Gyulaj, ám szerencsére jól zárt a Dunaferr-védelem, ráadásul egy gyors kontra végén Klacsák mattolta az ellenfél portását (1-0). A gól nyomán tovább élénkült a játék, akadt szép helyzet mindkét oldalon, de emellett ideges, kemény, sok hibával és rengeteg szabálytalan megmozdulással tarkított meccs kerekedett. E téren az ellenfél jutott először hatig, a megítélt büntető ítéletvégrehajtója ezúttal is Schranz volt, aki biztosan értékesítette a tízméterest (2-0). Ekkor sem nyugodhattunk meg azonban, a vendégek ugyanis lényegében az első komolyabb helyzetüket gólra váltották – és félő volt, hogy ez további lendületet ad játékuknak (2-1). Az utolsó percben nagy ziccert hibázott a Nyírgyulaj – jókor jött a szünet, és Fehér Zsoltnak is biztos volt egy-két szép szava a gólkirályi címre törő Hosszú Ádámot nélkülöző együtteséhez.
Pihenő ide, fejmosás oda, a második felvonás elején is a vendégek veszélyeztettek, Reveland több bravúrt is bemutatva akadályozta meg az egyenlítést – ráadásul ezúttal meglepni sem tudta a Dunaferr a rendre vészkapussal támadó ellenfelet. Ami nem sikerült támadásszervezés terén, az összejött a védelemben, a sikeres blokkok, a határozott, kemény védőmunka nyomán hatékonyan őrizte sovány előnyét a Fehér-legénység. És ahogy lankadt az ellenfél lendülete, úgy jött el az a pillanat, amikor végre sikerült növelni az előnyt – egy gyors akció végén Horváth lőtt okos gólt, ezzel lényegében el is döntve a nagy kérdéseket (3-1). A lefújás előtt két perccel ugyan újra szépíteni tudott a nyírségi gárda, de a pontot Nagy tette föl az i-re – egy tanári kidobás végén fejjel juttatva a labdát a meglepett vészkapus mellett a hálóba (4-2).
A vártnál tehát nehezebben, de végül megérdemelten győzött a Dunaferr – biztosan őrizve igen-igen előkelő második helyét a bajnoki tabellán!