Jégkorong: nagy küzdelem, de vereség a vége a Fradi ellen

Öcaline • 2016. január 25. 09:25 • Sport 0 1

Nagyot küzdött és dicséretesen harcolt, de pontot sajnos nem szerzett a Ferencváros otthonában a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata a MOL Liga vasárnapi játéknapján: együttesünk vert helyzetből is visszajött a meccsbe, de végül 5-3 arányú vereséget szenvedett. Egyben ez a vereség lett a hivatalos búcsú a playoff álmától.

A rájátszás szempontjából kulcsfontosságú meccs várt tegnap az Acélbikák együttesére a Ferencváros otthonában: ha nyer a dunaújvárosi gárda, életben tatja reményeit a playoffra, ha veszít, matematikai sansza sem marad a folytatásra.

Igen ám, de a papíron jóval esélyesebb Fradi is a rájátszásért harcol, így nem véletlen, hogy nagy vehemenciával vetette megát a küzdelembe az ellenfél: egy perc sem telt el a találkozóból, amikor a vezetést is megszerezte (1-0). A korai találat megzavarta csapatunkat, és miközben igyekeztünk fölállni a pofonból, egy hibát kihasználva megduplázta előnyét a vendéglátó (2-0). A folytatásban kiegyenlítettebbé vált a játék, ráadásul a 15. percben újabb találatnak örülhetett a Fradi-tábor – hiába küzdött csapatunk, gólt nem sikerült elérni, így a hazaiak masszív előnyével kezdődött az első szünet (3-0).
Amilyen pocsékul kezdődött az ütközet, olyan siralmasan folytatódott – támadásban semmi sem sikerült Lee Gilbert alakulatának, a védelem megingásait pedig könyörtelenül kihasználta a Ferencváros – a 27. minutumban tovább növelte előnyét (4-0). Aki esetleg úgy gondolta, ezzel el is dőlt a fontos ligapontok sorsa, nagyot tévedett: az ellenfél biztos vezetésére is fittyet hányt csapatunk, és előbb McCann, majd előnyből Peterdi is betalált, kettőre hozva a Bikák gárdáját a második szünetre (4-2).
És ezzel még mindig nem volt vége a szép sorozatnak – ekkor persze rendre fölvetődik a kérdés, miért csak az ellenfél tetemes előnyének tudatában kezd emberfelettit küzdeni a csapat? –, hiszen a záró harmad elején Léránt René révén egy újabb emberfórt használt ki a Gilbert-legénység (4-3)
A folytatás izgalmasan alakult, hiszen a tetemes hátrányból felállva immár az egyenlítésért harcolt együttesünk, igaz, ekkorra a Fradi is visszajött a meccsbe, érezve, hogy akár baj is lehet, ha hátradőlnek a zöld-fehér játékosok. Az egyre élesebb nyomást nem is bírta csapatunk, kettős fórba került a vendéglátó, és bár ezt dicséretesen küzdve megúszta a DAB, a következő előnyt már gólra váltotta a hazai egylet (5-3).
A végjátékban ugyan nagyot ment a csapat, de szépíteni/egyenlíteni már nem sikerült, a meccset a Fradi nyerte – és ez sajnos egyúttal azt is jelenti, hogy eldőlt: az alapszakasz végeztével befejezi a MOL Liga idei küzdelmeit az Acélbikák együttese.