"... végórában vagyunk!" – két buszt indít Dunaújvárosból a PSZ helyi szervezete a pedagógustüntetésre

Öcaline • 2019. november 28. 16:56 • Oktatás 0 0

Dunaújvárosi résztvevői is lesznek a fővárosban szombaton esedékes pedagógustüntetésnek, tudatta a Castellum műhelyével az országos megmozdulást szervező Pedagógusok Szakszervezete helyi közösségének titkára. Egyre nő az elégedetlenség, ha a követelések nyomán nem lesz mérhető változás, januárban sztrájkra készülnek! 

Egy éve tárgyal a kormányzattal a Pedagógusok Szakszervezete (PSZ), eddig mindhiába – az eredménytelen egyeztetések vége nem is lehetett más, mint a tüntetés, mondta érdeklődésemre Czoborné Asztalos Borbála, a PSZ Dunaújvárosi Városi és Járási Szervezetének titkára. 

Rendezzék végre közös dolgaikat!

Az érdekképviselet többek köztt a pedagógusok –  és a diákok! – óraszámának csökkentését, a bérezésben mindenkori minimálbérhez kötött vetítési alap megteremtését, valamint az immár elviselhetetlenné dagasztott többletterhek csökkentését követelik. Ez utóbbi körben a túlmunka kifizetése, a minősítési rendszer egyszerűsítése, valamint a szintén a pedagógusokra tolt adminisztráció  szerepel a rendezndő tételek között, de a követelések kiterjednek a kiszámítható jogalkotás témájára is. Új elemként tűnik fel a fontos topikok között, hogy a szakképzést ne szakítsák ki a köznevelés rendszeréből, magyarázta érdeklődésemre a szakszervezet helyi titkára.
A pedagógusok követeléseit (is) megtaláljátok szakszervezet honlapján – mutatom!

Pedagógusok Szakszervezete (katt!) >>

A lényeg, hogy bár a kommunikáció/propaganda színterén rendre megérkeztek az ígéretek a kormáényzati oldalról, egyelőre érdemi döntések nem születtek, a pedagógusok körében pedig betelt a pohár: a nyomásgyakorlás klasszikus metódusához nyúltak – a PSZ november 30-án, szombaton tüntetést szervez a fővárosban, ahol a két legnagyobb pedagógus  érdekképviselet, vagyis a PSZ mellett a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete elnöke is beszédet mond.

Czoborné Asztalos Borbála szerint az elmúlt esztendők legnagyobb megmozdulására készül a szféra a "fekete esernyők délutánján".

Ez utóbbi frázis magyarázata, hogy a szervezők azt kérték, minden részvevő vigyen magával fekete esernyőt tiltakozása jeléül. A helyi szakszervezeti titkár kérdésemre nyomatékosította: ha a tüntetés nem éri el a célját, akkor januárban országos sztrájkot kezdeményez a szféra érdekképviselete.

Két busszal mennek – még lehet jelentkezni!

A PSZ területi titkára érdeklődésemre megerősítette, szeretett városunkból is sokan mennek a fővárosi megmozdulásra:
– Többen jelezték, hogy egyénileg is részt vesznek a tüntetésen, de városunkból két buszt is indítunk – szombaton az élményfürdő elől, 11 órakor. Korlátozott a hely, még körülbelül 30 fő fér a járatokra. Elsőként az MTA székházához megyünk a Széchenyi térre, onnan 12.45-kor indul a tervek szerint a menet az Akadémia utcán az EMMI elé, ahol petíciót nyújtunk át az illetékeseknek, majd tovább vonulunk a Kossuth térre a Parlament elé. A nagygyűlés 14 órakor kezdődik a beszédekkel, és a végén petíciót adunk át az ITM képviselőjének. 
A demonstráció a tervek szerint 15.30-kor ér véget – a dunaújvárosi buszok 19-20 óra körül érnek vissza a városba. Akik busszal szeretnének eljutni a demonstrációra, de még nem jelentkeztek, korlátozott létszámmal még megtehetik; jelentkezni a 70/3756339-es számon lehet a területi titkárnál. Czoborné Asztalos Borbála kérdésemre kiemelte, mindenképpen szeretnék, ha nemcsak a közvetlenül érintettek, de a diákok hozzátartozói, szülei, nagyszülei is csatlakoznának a tüntetéshez:

– Szeretnénk, ha minél többen lennénk, mert úgy leszünk igazán erősek, hátha akkor végre meghallják a hangunkat. Már valóban a végórában vagyunk! Ezért mindenkit csatlakozásra buzdítok, legyen szó akár kollégáról, akár szülőről vagy hozzátartozóról – az oktatás közös ügyünk, a jövőnk múlik rajta! Gyertek velünk a tüntetésre!

(Illusztráció: PSZ)

 

Kommentek