Önkormányzati választás: 19 óráig várják a voksokat – menj el te is szavazni! (online)

Öcaline • 2019. október 13. 09:47 • Választás 0 0

5 évre előre döntünk a sorsunkról, jövőnkről, drága böngészők és aranyos mindenki, aligha véletlen, hogy az előzetes ígérethez híven a Castellum egyfelől online közvetítés formájában követi az önkormányzati választás eseményeit – egészen az eredményekig –, másrészt természetesen voksolásra buzdít mindenkit. Dönts felelősséggel – menj el te is szavazni!

Az önkormányzati választás reggel 6 órakor kezdődött és este 19 óráig járulhatnak az urnákhoz a választásra jogosultak – amint oszrágszerte mindenütt, úgy szeretett városunkban is. Mielőtt a részletekre térnénk, jöjjön egy kis visszatekintés, nem titkoltan a személyes részvételre buzdító célzattal!

A jelszó a régi: szavazz már!

Az elmúlt időszakban egész sorozatot rendeltem a témának, külön csokorba gyűjtve azokat a tartalmakat, amelyek érdekesek, fontosak lehetnek a választás, a felelős döntés szempontjából Dunaújvárosban. Az alábbiakban az olvasottsági mutatók szerinti Top3 anyag közvetlen elérhetőségre következik az élesítés kronológiai sorrendjében, az utolsó linkre kattintva a teljes összeállításból szemezgethetsz!

Modern Városok Programja: a beváltatlan ígéretek tárháza (katt) >>
ISD Dunaferr: ne legyen kampányeszköz a vasgyár! (katt) >> 
Iváncsára kerül a Dunaújvárosba szánt ipari park (katt!) >>  
Menj el szavazni! (teljes merítés) >> 

Valóban nem véletlen, hogy szavazásra buzdítok: nettó az a szerény véleményem, hogy aki voksol (pártszimpátiától függetlenül, bárkire), az nemcsak véleményt nyilvánít a város jelenéről és dönt a közeli jövőről, de ugyanakkor jogot formál arra is, hogy később kiritizálja az önkormányzati működést (szintén paltformtól függetlenül).

A képlet egyszerű: dönts felelősséggel – és menj el szavazni!

Online összegzés – a részvételi adatok tükrében!

Nap közben remény szerint folyamatosan frissítem az összeállítást – természetesen az adatokat a Nemzeti Választási Iroda (NVI) hivatalos weboldalának mutatói alapján közlöm.

7 óráig: országos 1,12; Dunaújváros: 1,16 százalék

Az például biztos, hogy országos viszonylatban reggel 7 óráig a jogosultak 1,12 százaléka voksolt, míg szeretett városunkban az arány 1,16 százalék volt – a választásra jogosult 37 ezer 701 fő közül akadt tehát 439 korán kelő felelős döntéshozó! Külön grat nekik! 

Illusztráció: NVI Illusztráció: NVI

9 óráig: országos: 7,2; Dunaújváros: 8,45 százalék

Hoppá, hoppá, szépet lódult a szekér 9 óráig, az NVI friss közlése szerint míg az országos arámy 7,2 százalék, addig Dunaújváros jobban teljesít, a jogosultak 8,45 százaléka voksolt már – 3 ezer 186 szavazó már élt állampolgári jogával kora délelőtt!

Csak így tovább – folyt. köv 11 órakor!

11 óráig: országos: 18,25; Dunaújváros: 21,30 százalék

Miközben az NVI új összegzése szerint az országban a választásra jogosultak 18,25 százaléka voksolt délelőtt 11 óráig, szeretett városunkban aktívabbak a szavazók: az országos mutatóhoz mérten is releváns a különbség, hiszen 8 ezer 32 fő voksolt 11-ig, ami a jogosultak erős, 21,3 százalékpontos részvételi hajlandóságát jelenti!

Biztató arány, hajrá ugyanígy, délután is, rajta, Dunaújváros!

13 óráig: országos: 26,6; Dunaújváros: 29,56 százalék

Továbbra sem kell szégyenkezniük szeretett városunk szavazásra jogosult lakóinak, még mindig stabilan az országos átlag feletti a szavazási hajalndóság Dunaújvárosban az önkormányzati választáson. A legutolsó, 13 órai adatsor szerint az országos részvételi arány 26.6 százalék volt, városunkból  29,56 százalék járult az urnkhoz. A tények barátainak: a választásra jogosult 37 ezer 701 fő közül 11 ezer 144 szavazó voksolt kora délutánig.

Az eredmény eddig imponáló, megállni viszont tilos: ha ezt olvasod, de még nem szavaztál, startolj azonnal, rajta, Újvárosért!

15 óráig: országos: 34,69; Dunaújváros: 36,28 százalék

Fut a szekér a választási hajlandóság tekintetében szeretett városunkban, az országos 34,69 százalékos részvételi arány mifelénk 36,28 százalék volt az NVI legfrissebb adatsora szerint. Érdekes adalék, hogy a 2014-es önkormányzati választáshoz mérten jelentősen - a 13 órai adatsorokat tekintve pontosan 7,2 százalékponttal többen - járultak az urnákhoz eddig.

A választási aktivitás természetesen döntő lehet a végelszámolásnál is - rajta, Dunaújváros, voksra fel, használjátok ki az utolsó órákat is!

17 óráig: országos: 42,69; Dunaújváros: 43,43 százalék

Ha zárul is az oló, még mindig magasabb a dunaújvárosi részvételi arány az országosnál, drága böngészők és aranyos mindenki: míg a magyarországi mutató 42,69 százalék, addig városunkból 17 óráig a szavazásra jogosult polgárok közül 16 ezer 373 fő már járt az urnáknál, vagyis a lehetséges voksolók 43,43 százaléka leeadta szavazatát az NVI utolsó előrtti adatsora szerint. Imponálóan magas részvételi arány körvonalazódik, a legutolsó önkormámnyzati választáson, vagyis 2014-ben az utolsó publikált arány 34,69 százalékpont volt, pedig akkor fél órával később, 17.30-kor összegzett a választási iroda. 

Figyelem, fontos, van nég egy jó hírünk a nap közbeni mutatók barátainak - idén még lesz egy arányszám, az NVI ígérete szerint publikálják a 18.30-kor érvényes adatsort is. Mivel az lesz az utolsó, így annak fényében összegzem a szavazókörök szerinti adatsorokat. 

Aki még nem volt szavazni, kezdheti összekapni magát - még cirka egy órán át, 19 óráig voksolhat. Rajta, Dunaújváros, szavazzon, aki tud!

Az utolsó adatok: brutális részvétel!

Országos viszonylatban a jogosultak 47,2 százaléka voksolt az NVI utolsó, 18.30-as öszesítése szerint, azaz minden tekintetben nagyon magas részvételi arány jellemzi az idei önkormányzati választást.

A főadat mellett persze a dunaújvárosi mutató az igazán érdekes számunkra - nos, ezen a téren szinte takkra hoztuk az országos mutatókat az utolsó mért adat szertinti 47,05 százalékpontos aránnyal. Ez a nap során az első, amikor icipicit alatta maradt az országos mutatónak, de semmiképpen sem jelentős a differencia!

 

A szavazókörök listáját böngészve az újtelepi aktivitás egészen szembetűnő – a 44-es számú szavazókörben (Jókai utca, volt Népfőiskola) például egészen elképesztő, 60,54 százalékos arányt produkáltak a választók; itt a névjegyzékben szereplő 1072 fő közül 649 választó járult az urnákhoz. A választókörök többsége a 40-es tartományban maradt, mindössze néhny olyan kör akadt, amelyben ez alá csúszott a részvételi hajlandóság. (A sereghajtó Páálhalma, 35,41 százalékkal.)
Összességében Dunaújváros masszívan tartotta a országos átlagot egész nap – ez mindenképpen dicséretes!

 

Innentől már az eredményt várom - de nagyon!

Kommentek