Önkormányzati választás 2019: söpréssel győzött az ellenzék Dunaújvárosban!

Öcaline • 2019. október 13. 20:59 • Választás 0 0

Bár a feldolgozottsági mutatók egyelőre nem nyalják ülve a Holdat, jelen állás szerint a "Rajta, Újváros!" Egyesület sikerét hozza az önkormányzati választás szeretett városunkban. Hogy a kérdőjelből mikor lesz felkiáltó, még nem tudom, de addig hallgassunk egy kis zenét!

A Nemzeti Választási Iroda 23,91 százalékos feldolgozottsági állásánál masszív össz-ellenzéki siker várható szeretett városunkban.

Pintér Tamás (Rajta, Újváros! Egyesület) 55,63 százalékkal az első

Cserna Gábor (Fidesz) 41,58 százalékkal második

a polgármesteri címért folytatott versenyfutásban.

Az önkormámyzati testületet meghatározó egyéni körzetekben elsöprő az össz-ellenzéki siker: a 10 körzetből 9 esetben a Rajta, Újváros! jelöltje vezet - többnyire 50 százalék körüli feldolgozottságnál!

Egy régi nótát küldök minden drága böngészőnek nagy szeretettel, íme!

A vége mára a végeredmény lesz - már nagyon várom! És persze ki a térre mindenki - a Rajta Újváros! 23 órától közös ünneplésre várja a városlakókat! Yeaaah!

Eredményt hirdetek: söpréssel győzött az össz-ellenzék szeretett városunkban!

A feldolgozottság 62,67 százalékos állásánál lényegében megfordíthatatlan előnnyel vezet Pintér Tamás, az össz-ellenzék jelöltje, a 10 egyéni választókerület mindegyikét a "Rajta, Újváros!" Egyesület jelöltje húzta be, a közgyűlésbe csak kompenzációs listán jutott az eddigi hatalmi tömb négy képviselője. Brutális diadal – most csak a számok, de majd jövök egy részletes elemzéssel!

Dunaújváros polgármestere Pintér Tamás, az össz-ellenzéki "Rajta, Újváros!" Egyesület jelöltje lesz,k ez klényegében eldőlt: a 62,67 százalékos feldolgozottságnál 56,36 százalékkal vezet, az eddigi városvezető, Cserna Gábor 41,04 százalékpontot szorgoskodott össze.
Az egyéni jelöltek csatározásaitl sportnyelven szólva söpréssel nyerte az össz-ellenzéki alakulat – a 10 egyéni választókerület midnegyikében az egyesületi aspiráns győzött, a jelenlegi (illetve, oppardon, volt) hatalmi tömb jelöltjei a pénz, paripa, propagandahadosztály ellenére lényegében megszorítani sem tudták őket. Itt a feldolgozottság 100 százalékos, vagyis végeredméynt hirdethetek:
Az 1-es választókerületben Szántó Péter 51,65 százalékkal bucizta Gombos István Ferenczy Noémi-díjas civil aktivistából lett fideszes hmán alpolgármestert (45,34 százalék).
A 2-es kerületben 54,19 százalékkal győzött Utassy Éva, Lőrinczi Konrád lett a második 45,81 százalékkal.
A 3-as front győztese Motyovszki Mátyás lett 54,01 százalékkal, Vass Ádám 41,08 százalékpontjával szemben.
A 4-es kerületben brutálisan nagyot ment Barta Endre, 56,97 százalékponttal verte Lassingleitner Fruzsinát, aki 40 százalékig sem jutott – 39,41-es aránnyel lett második.
Az 5-ös kerületet Raduka Zsuzsanna húzta be 55,36 százalékkal, Izsák Máté is leszerepelt, 39,,86 százalékpontos e4redménye még az én szememben is csalódás, ami azért nagy szó.
A 6-os kerületben szintén nagyot ment az össz-ellenzéki jelölt: Szabó Zsolt 58,35 százalékkal győzött, a második helyezett Iván Lászlónak 38,17 százalékponttal kellett beérnie.
A 7-es választókerületben Mezei Zsolt stabilnak mondható 53,42 százalékkal nyert Nagy Zoltánné előtt, aki 41 ,57 százalékot szerzett.
A 8-as frontot Dr. Székely Károly nyerte masszív, 56,96 százalékos fölénnyek, az eddigi képviselő, Sztankovics László 39,23 százalékponttal lett második.
A 9-es választókerület a duaújvárosi szavazás legnagyobb arányú győzelmét hozta: Tóth Kálmán 61,49 százalékkal utasította maga mögé a második helyre szorult Palkovics Katalint, aki mindössze 35,92 százalékot szerzett.
A 10-es egyéniben Orosz Csaba futott be toronymagas, 57,96-os aránnyal, Mészáros Lászlónak itt be kellett érnie a voksok 38,5 százalékával.

10/10-es siker, nem is kell magyarázni, a választók határozott ítéletet mondtak az elmúlt ciklusok fideszes ténykedéséről, a Cserna Gábor – és közvetve, pontosabban nem is annyira közvetve dr. Dorkota Lajos – nevével fémjelzett időszakról.

Kompenzációs listán a Fidesz-KDNP négy jelöltje (Cserna Gábor, Gombos István, Lőrinczi Konrád és Szepessy Attila) ülhet a közgyűlés ellenzéki oldalára.

Új időszámítás kezdődik, nem vitás  – de a jelszó a régi: rajta, Újváros!

 

Kommentek