Önkormányzati választás 2019: ténytár és javallat – menj el TE IS szavazni!

Öcaline • 2019. október 11. 17:36 • Menj el szavazni! 0 0

Itt a választás előtti utolsó idevágó poszt, drága böngészők és aranyos mindenki, a lényeg egy diszkrét kérés és egy szelíd nógatás. Ne dőlj be a jelenlegi hatalom ígéreteinek és fenyegetéseinek, állj ki a városodért és a jövődért, és igenis voksolj a meggyőződésed szerint! És:  bárki igyekszik meggyőzni az ellenkezőjéről, menj el szavazni! A te voksod is számít – sőt: vedd úgy, hogy pont a te voksod dönt!

Többször és több soron érveltem már a választáson történő részvétel mellett, most, a vasárnap esedékes önkormányzati voksolás küszöbén csak ismételni tudom magam: igen, bárhogy alakul a végeredmény, ez a voksolás kétségkívül alapvető fontosságú lesz szeretett városunk jövője szempontjából szerintem is.

Összefogással: győzhet az ellenzék!

A helyzet – tényleg csak icipicit sarkítva – viszonylag egyszerű: szelíd álláspontom szerint amennyiben marad a jelenlegi városvezetés, úgy tovább folytatódik az erőtlen, a látványberuházások Patyomkin-városa mögött a fejődésre határozott tervek és hatékony megoldások híján képtelen toporgás, a kedvező gazdaságföldrajzi/infrastrukturális adottságok átgondolt kihasználása helyett a semmittevés, amit még az is tetéz, hogy mindenki, de kivétel nélkül midnenki ellenség, aki ezt a képtelen, védhetetlen helyzetet szóvá meri tenni. A közvilágítatlanságot, a beruházatlanságot, a nyom nélkül távozót/távozott középgenerációt, a koszt, a rendetlenséget, a haverok helyzetbe hozását, a szakmai alkalmasság helyett a politikai lojalitás elsőbbségét. A propagandagépezet kisszerű, buta, alpári és hazug betámadásait, meg persze a lesz ez még így se otromba és velejéig hamis fenyegetéseit.

Mi a garancia arra, kérdezheted teljes joggal, drága böngésző, mi a garancia arra, hogy össz-ellenzéki győzelem esetén másképp lesz? Megmondom én: abszolúte semmi, illetve annál csak egy, egyetlen tényezővel több. 

A lehetőséggel, az eséllyel, hogy új pályára áll a város. 

A mostani, Dorkota-Cserna tandem több cikluson keresztül bizonyította, hogy képtelen felnőni a feladathoz. Most lehet egy opció arra, hogy másképp történjen. Éppen több a semminél, és éppen elég ahhoz, hogy – mindenkit a közös fellépésre szólítva – megragadjuk az esélyt. Nem hiszitek? Nézzétek meg ezt, a szívemből szól.

Amikor 2014 októberében, alig néhány héttel a legutóbbi önkormányzati választás előtt kirukkoltunk a Castellum hírbloggal, sokat törpöltem egy jelszón, egy mottón, ami híven reprezentálhatja a lappal kapcsolatos törekvéseket. Megtaláltam, örültem neki, és most, öt év elteltével még inkább örülök, hogy ez lett:

"Egy a tábor, sok a zászló!"

Azt hiszem, a jelenlegi városvezetés leváltására szövetkezett össz-ellenzéki szerveződés törekvései nagyjából egybevágnak ezzel a szándékkal – ezerszer írtam, most is vállalom: csak összefogással győzhet az ellenzék – de összefogással: győzhet!

Kire, hogyan, mettől és meddig?

Nézzük előbb az országos adatokat – Pálffy Ilona, a Nemzeti Választási Iroda elnöke MTI-nek eljuttatott öszegzése alapján. Országos viszonylatban a helyi önkormányzati képviselők és polgármesterek választásának névjegyzékében 8 millió 25 ezer 755 választópolgár szerepel, a nemzetiségi névjegyzékben 317 ezer 804 fő voksolhat.
Szeretett városunkban a polgármesterre, a tíz egyéni választókerület (EVK) jelöltjeire, valamint hét nemeztiség (görög, horvát, lengyel, roma, ruszin, szerb és ukrán) önkormányzati képviselőire lehet szavazni. A szavazólapokon a jelöltek sorrendjét mind a polgármester-választás, mind az egyéni aspiránsok esetében szavazásal határozták meg, a tények barátai kattinhatnak a szavazás PDF-es végeredményéért

Végül, de közel sem utolsósorban: az önkormányzati választásra időzítve különszámmal rukkolt ki a Mindenki Magyarországa Mozgalom és a Nyomtass Te Is! közösségi hírszolgáltató kezdeményezése. A szintén PDF formátumú, az alábbi linken elérhető kiadvány a mozgóurnák kérésétől az esetleges választási csalások bejelentési módozatán át sok-sok hasznos információval szolgál.

MMM – Nyomtass Te Is! választási különszám (katt!) >>

A Castellum természetesen online közvetítéssel készül a vasárnapi voksolásra - nap közben folyamatosan közlöm a részvételi adatokat, külön figyelve az esetleges rendkívüli eseményekre (remélve, hogy nem lesznek), és természetesen azon leszek, hogy a lehető leghamarabb beszámolhassak az eredményekről is! 

Voksolni október 13-án, vasárnap reggel 6 és este 19 óra között lehet – és innentől már tényleg csak rajtad múlik! Tegyél egy könnyű sétát a ragyogó napsütésben, MENJ EL TE IS SZAVAZNI!

(Az összeállítás a Castellum.do új, Menj el szavazni című sorozatának keretében készült! A sorozat korábbi darabjait itt találod!)

Kommentek