Szabó Zsolt: "... töltsük meg élettel újra városunkat – rajta, Újváros!"

Öcaline • 2019. október 10. 17:24 • PR, marketing, hirdetés 0 0

Önkormányzati tevékenységének summázata mellett egy új típusú városstratégiát sürget, valamint az eddigiekhez mérten radikálisan új, választóbarát és szolgáltató önkormányzatot, élhető, fenntartható várost ígér a választások előtt Szabó Zsolt, a "Rajta, Újváros!" Egyesület egyéni jelöltje. Párbeszéd és együttműködés a hajtás után! (Fizetett politikai hirdetés)

2010 októbere óta vagyok önkormányzati képviselő, kilenc éve harcolok folyamatosan a méltányos és szolidáris önkormányzati politikáért és az önkormányzati átláthatóságért. Mindig az volt az első, hogy megtaláljam, mivel tudok segíteni az itt élőknek.

– Én javasoltam először az iskolakezdési támogatás bevezetését – a Fidesz először leszavazta, majd saját ötletként benyújtotta, azóta pedig kampányeszközzé silányította a támogatást.
– Évek óta küzdök a jobb tömegközlekedésért. Számtalan felszólalásban kértem az átgondoltabb, észszerűbb menetrend bevezetését és új, minőségi buszok beszerzését. Eddig mindhiába.
– Számtalanszor elmondtam, hogy a Dunaújvárosban biciklivel közlekedők jobb sorsot érdemelnek, új bicikliutakat és tárolókat kell építeni. A Fidesz-többség figyelmen kívül hagyta a javaslataimat.
– Önálló indítványban javasoltam, hogy a dunaújvárosi közterületeken legyen wifi, valamint szereljünk fel a tűzcsapokra ivókutakat. A Fidesz arroganciájának "hála" ma sem köztéri wifi, sem ivókutak nincsenek a Technikumban. 
– Szerettem volna térfigyelő kamerákat kihelyeztetni a szelektív hulladékgyűjtő szigetek köré – ezt megszavazták ugyan, de a megvalósítására azóta sem került sor. 
– Évekkel ezelőtt benyújtottam egy javaslatot, ami jó eséllyel meggátolta volna a korrupciót a helyi közéletben. Ezt a Fidesz élből, vita nélkül lesöpörte – az elmúlt napok nagy port felvert győri korrupciós botránya nyomán érthető, hogy miért.

Az elmúlt években sajnos számtalanszor megtapasztaltam, hogy ellenszélben nagyon nehéz a városlakók pénzére vigyázni, látható, érzékelhető eredményeket elérni, hiába vannak olyan indítványaim, melyek Önöket szolgálnák. 

Bízom benne, hogy idén a "Rajta, Újváros!" Egyesület kap bizalmat a város vezetésére, és képviselőtársaimmal együtt új pályára állíthatjuk szeretett városunkat!

– Együtt szavazhatjuk meg a város minden eddiginél szigorúbb antikorrupciós és átláthatósági indítványát
– Együtt dönthetünk az ingyen wifi pontok létesítéséről
– Együtt indítványozhatjuk a konténerek és térfigyelő kamerák kihelyezését a hulladékgyűjtő szigetek mellé
– Együtt oldjuk meg a parkolási problémákat – méghozzá úgy, hogy még a zöld területek nagyságát is növelni tudjuk.

Mindezek mellett terveim szerint a Technikum városrészben felnőtt játszóteret és kutyafuttatót építünk, ivókutakat és közterületi mosdókat helyezünk el, a Munkácsy utcában pedig városrészi központot alakítunk ki. 

Én a párbeszédben és az együttműködésben hiszek, abban, hogy közösen teremtsünk egy élhető, fenntartható várost, benne egy olyan Technikum városrésszel, ahova jó hazajönni. 

Olyat, ahonnan a kortársaim nem elköltöznek, hanem  bátran alapíthatnak családot. Olyat, ahol mindenkinek lehetősége van a biztos gyarapodásra, ahol minden gyermek a legjobb körülmények között nőhet fel. 
Az itt élők olyan Dunaújvárost érdemelnek, amelynek a vezetése támogatja a közösségek létrejöttét. Olyan várost szeretnénk építeni, amelyben erős szövetségben tudnak együttműködni az emberek – legyen szó kutyatulajdonosokról, kisgyekeres anyukákról, szépkorú közösségekről vagy bárki másról. Olyan városról álmodunk, amelyben nemcsak az utcák tiszták, de a közélet is – átlátható és mindenki számára elérhető gazdálkodással. Ahol nincs korrupció, ahol a város precízen el tud számolni a rá bízott vagyonnal éppen úgy, mint az adóforintokkal. Olyan tömegközlekedés jár a városlakóknak, amit mindenki szívesen használ – mert a menetrend a lakók igényeinek megfelelő, buszai kényelmesek. A városlakók megérdemlik, hogy megduplázzuk a bicikliutak hosszát és több legyen a biciklitároló. Egy modern városban mindenkinek joga van az elérhető internethez, épp ezért elengedhetetlenül fontos a köztéri wifi pontok kialakítása. 

Terveimet az alábbi videóban összegeztem!

Ma Dunaújváros kiürült, eltűntek a közösségei, és elfogytak a közösségi terei. Barátaim jelentős része ma nem Újvárosban tervezi a jövőt, és nem itt szeretne családot alapítani. Bízom abban, hogy közösen sikerül elérnünk azt, hogy Újváros ismét egy olyan várossá váljon, ahol a magamfajta fiataloknak jó családot alapítani, és ahol a gyermekeik számára minden feltétel adott, hogy sikeres és boldog felnőttek legyenek! Mert nemcsak Önök érdemelnek egy jobb, élhetőbb Dunaújvárost, de a város is megérdemli, hogy megtöltsük élettel!

A felelősség a miénk, a feladat adott: töltsük meg élettel újra városunkat – rajta, Újváros!