MAGÉSZ: újra szeretett városunkban az acélszekezeti konferencia

Öcaline • 2019. május 20. 17:08 • Közösség 0 0

Kutatás, tervezés, fejlesztési irányok, beruházások, kivitelezési kihívások – minden területet érintenek a Magyar Acélszerkezeti Szövetség (MAGÉSZ) szeretett városunkban rendezendő országos konferenciájának előadásai. A tanácskozásnak a Dunaújvárosi Egyetem ad otthont csütörtökön.

Egyrészt a szakmai közösség, másfelől a témában érdekelt tagvállalatok, beszállító cégek gazdasági érdeke, hogy a Magyar Acélszerkezeti Szövetség (MAGÉSZ) konferenciáján éppen úgy terítékre kerüljenek a kutatás-fejlesztés, mint a beruházások aktuális témái – a tanácskozás éppen ezért a szervezet életében évről évre jelentős súlyú esemény. Az idei programnak május 23-án, csütörtökön ad otthont a Dunaújvárosi Egyetem  "A" épületének konferencia terme.
A Castellum műhelyéhez megküldött részletes program szerint a vendégeket elsőként Aszman Ferenc, a MAGÉSZ elnöke köszönti 9 órakor, az érdeklődők a fejlesztésekhez kapcsolódó tudományos eredmények ismertetésén túl többek között az acélpiaci aktualitásokról, valamint a személyre – pontosabban cégekre – szabott szolgáltatásokról hallhatnak előadást.

A konferencián szó esik az acél- és üvegszerkezetek sajátosságairól, továbbá konkrét beruházások (Puskás Ferenc Stadion, komáromi Duna-híd) acélszerkezeti vonatkozású kihívásairól is.

Külön prezentációt érdemelt a szakmai közösség előtt a MAGÉSZ Diplomadíj páklyázat nyertese is – Péter Zsol az úgynevezett szabad formájú rácsos acélszerkezet gyalogos híd kivitelezésénél történt alkalmazásáról tart előadást.

(Képünk illusztráció)

 

Kommentek