Vízilabda: nincs följebb – az Európai Szuperkupa döntőjét is elhódította a DUE-Maarsk Graphics!

Öcaline • 2018. november 11. 18:46 • Sport 0 0

Fantasztikus teljesítményt nyújtva győzte le az Euroliga éllovasát a DUE-Maarsk Graphics női vízilabda csapata az Európai Szuperkupa döntőjében – a LEN Kupát elhódított együttesünk büntetőkkel aratott 15-13 arányú diadalt a Kirishi vendégeként, és ezzel a kontinens abszolút csúcsára ért. Bravó, lányok, gyönyörű diadal! Sporttörténelem a hajtás után!

Zsinórban kétszer húzta be az Euroliga trófeáját, ráadásul házigazdaként várta a LEN Kupa címvédőjeként érkező dunaújvárosi együttest a világverő orosz alakulat az Európai Szuperkupa fináléjában szombaton délelőtt – Mihók Attila játékosai azonban azzal az elhatározott céllal ugrottak medencébe, hogy folytatják parádés menetelésüket a nemzetközi porondon.

Kupadöntőhöz méltó mutatvány

A meccs első negyedében elsősorban a védelmek jeleskedtek, de az gyorsan kitűnt, hogy nem adja olcsón a bőrét a Dunaújváros: Garda szerzett vezetést, és bár azonnal érkezett az orosz válasz, Menczinger fórból talált a hazai kapuba, újra a mieinket juttatva vezetéshez (1-2). A játékrész orosz találattal ért véget, ráadásul a második felvonást is góllal kezdték a hazaiak – igaz,k Gurisatti révén egalizálni tudott az egyetemi alakulat (3-3).
Innentől azonban a Kirishi percei következtek, főként előnyből voltak eredményesek a házigazdák, és a félidőre nem érdemtelenül léptek meg két fával (5-3). Szerencse a szerencsétlenségben, hogy a második negyed végén két orosz fór során is sikerrel óvta kapuját a DUE – valóban kupadöntőhez méltó mutatvánnyal rukkoltak ki a csapatok, de az eredmény már nem változott.

Mélyrepülés, feltámadás, diadal!

A második félidő elején tovább nőtt a hazaiak előnye,  és bár 6-3-ról visszakapaszkodott a Mihók-alakulat, az orosz fórjáték továbbra is életveszélyesnek bizonyult, újra háromra nőtt a különbség (8-5). Tovább tetézte a bajt, hogy minden magyar kísérletre és gólra érkezett válasz a túlfélen, sőt, a befejező játékrész előtt még messzebb került csapatunk a hőn áhított trófeától. A harmadik negyed hajrájára fordulva 10-6 állt az eredményjelzőn – és ekkor bizony sovány vigasznak  tűnt, hogy Garda bevágott egy büntetőt, hiszen az orosz alakulat biztosnak tűnő előnyből várhatta az utolsó etapot (10-7).
De a java még hátra volt, a Dunaújváros szenzációs játékkal, parádés találatokkal – köztük a három gólig jutó Gurisatti álomgóljával! – egyre közelebb került a Kirishi gárdájához;  a meccs fináléjára ismét nyílttá vált a csata (11-10). Az utolsó percek őrült izgalmakat hoztak, gólt viszont a dunaújvárosi kapuban végig remeklő Aarts pazar teljesítményének is hála már csak egyet – ezt viszont Vályi Vanda révén a DUE-Maarsk Graphics jegyezte, ami egyúttal azt jelentette, hogy a rendes játékidőben nem vitték dűlőre a dolgot a csapato, 11-11 után szétlövés döntött a Szuperkupa sorsáról.
A büntetőpárbaj során pedig gólokra váltotta az utolsó felvonás során kivívott lélektani előnyt csapatunk – nálunk Vályi Vanda, Garda, Menczinger és Horváth is betalált, míg a párbajra bevetett Kiss Alexandra két orosz kísérletet is hárított, így végül 15-13 arányban a Dunaújváros diadalmaskodott.

És innen nincs följebb, a Szuperkupa elhódításával Európa csúcsára ért a DUE-Maarsk Graphics, egyúttal a város gazdag sporttörténetében először jutott ilyen magasra élcsapatunk! Csodálatos teljesítmény, szívből gratulálunk, lányok!

(Fotó: DUE-Maarsk Graphics)