Vízilabda: sajnos hazai pályán is az UVSE örülhetett

Öcaline • 2018. március 5. 17:21 • Sport 0 0

Hiába vezetett a félidőben, a harmadik negyed fordulata után már otthon tartotta a bajnoki pontokat a DUE Maarsk Graphics elleni rangadón az UVSE alakulata: a favorit 14-11 arányban győzött a szombati rangadón – sajnos teljesen megérdemelten.

Tét nélkül, de a bravúr reményében utazott az UVSE otthonába a DUE Maarks Graphics női vízilabda csapata OBI alapszakaszának utolsó meccsén: a bajnoki tabella éllovasainak rangadója rendre sportági csemegét ígér – Mihók Attila együttese elsősorban a preztízs miatt igyekezett hazai pályán megtréfálni a pontvadászat favoritját.
Sajnos dunaújvárosi szempontból meglehetősen rosszul sikerült a rajt, hiszen gyorsan vezetést szerzett, majd meg is triplázta előnyét az UVSE (3-0). A folytatásban egy-egy gól esett, de a nyitó játék utolsó momentuma a mieinké lett – 4-2 arányú hazai vezetésnél kezdődhetett az első szünet. A második felvonásban szerencsére ott folytatta a Dunaújváros, ahol az elsőt abbahagyta, és Garda, valamint Szilágyi találataival kiegyenlített csapatunk. A folytatás kiegyenlített játékot és mindkét oldalon egy találatot hozott, a félidőre azonban már egy góllal a DUE vezetett, miután Vályi Vanda is kipúpozta az ellenfél hálóját (5-6).
Sajnos a dunaújvárosi vezetés ébresztőt fújt a hazaiaknak, akik a szünet után a játék minden elemében a mieink fölé kerekedtek, és bár 9-9-ig fej-fej mellett haladtak a csapatok, ekkor egy négyes sorozatot produkált a vendéglátó – és a negyed végére lényegében el is döntötte a rangadó sorsát (13-9). A végjáték nyolc percét ugyan megnyerte a Maarsk Graphics, de ez már csak az eredmény kozmetikázására volt elég – a végén az UVSE örülhetett 14-11 arányú diadalnak.

UVSE – DUE-Maarks Graphics
14-11
(4-2, 1-4, 8-3, 1-2)
A Dunaújváros gólszerzői: Szilágyi 5, Horváth, Garda, Vályi V., Mahieu, Brezovszki, Mchunu.