Jégkorong: fölényes diadallal zárta a középszakaszt a DAB gárdája az UTE ellen

Öcaline • 2018. február 11. 20:25 • Sport 0 10

Komoly tét nélkül is a megfelelő hőfokon küzdött, öt gólt lőtt, s egyet sem kapott, így magabiztos diadallal zárta az Erste Liga középszakaszát a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata – a szenvedő fél az UTE gárdája volt a jégcsarnokban ma este.

Tét nélkül, de a győzelem reményében várta a középszakasz utolsó mérkőzését a DAB jégkorong csapata: együttesünk a negyedik helyezett UTE gárdáját látta vendégül a jégcsarnokban ma délután. A találkozó előtti edzésen az Acélbikák drukkerei flashmobbal lepték meg a csapat tagjait,

így adva erőt az együttesnek

a küszöbön álló rájátszás előtt. Sokáig azonban úgy tűnt, hogy a mai, egyébként tét nélküli összecsapásra a lila-fehérek találtak több motivációt, ugyanis az első harmad nagyobbik része a vendégek fölényével telt el.

Bőven volt feladata Duschek kapusnak, ugyanis nagyon sok volt a pontatlanság a mieink játékában, de a dunaújvárosi hálóőr remekül tette feladatát, pedig társai többször is magára hagyták a ketrec előtt. A DAB hokisai a játékrész hajrájában azért valamelyest felpörögtek, s ennyi éppen elég volt, hogy a vezetést is megszerezzék, miután Becze szép előkészítése után Nagy Márk szerzett vezetést a mieinknek (1-0).
A második felvonás kiegyenlített játékkal kezdődött, mindkét oldalon több nagy helyzettel, s egy-egy kihagyott emberelőnnyel. Továbbra is az UTE próbálkozott valamivel több kapura lövéssel, ám a következő gólt is a házigazdák szerezték, méghozzá Turcotte révén, aki Hüffner tért ölelő átadása után bombázott a kapu bal oldalába a 33. percben (2-0).

Az újabb hazai találat után is felváltva kerültek veszélybe a kapuk, de az eredmény már nem változott – a harmadik harmad előtt is a DAB állt közelebb a sikerhez. A befejező játékrész elején

nagyot lépett a győzelem felé csapatunk,

hiszen előbb Odnoga váltotta gólra Azari álompasszát, majd ismét Turcotte következett, aki egy betörés után tűpontosan lőtte ki a bal felsőt – és innen már nem volt visszaút az UTE számára (4-0). A vendégek ennek ellenére is becsülettel próbálkoztak, akadtak igen komoly lehetőségeik is a szépítésre, ám ezekkel nem tudtak élni, ráadásul a hajrában több fegyelmezetlenséget is elkövettek – ennek nyomán Léránt kettős emberelőnyből lőtt góljával alakult ki az 5-0 arányú hazai sikert jelentő végeredmény.

Szép volt, fiúk, csak így tovább a play off során is!

Mestermérleg

A play off előtti időszak remek zárszavának vélte a mai diadalt Jason Morgan, a DAB kanadai vezetőedzője:
– Nagyon megérdemelték a ma esti győzelmet a fiúk, nagyon keményen dolgoztak azóta, amióta itt vagyok. Az első harmadban nem volt túl sok energia a játékban, elég enerváltan kezdtünk. A második játékrészben sokkal erősebben jöttünk jégre, és szerencsére meg is tartottuk a lendületet a meccs végéig. Duschek gyönyörűen védett, ez is sokat segített, a harmadik harmadban az ellenfél frusztrált lett, mi pedig kihasználtunk pár emberelőnyt – végül ez döntött!