Jégkorong: egyenlő erők küzdelme után hajrávereség a Jegesmesdvék ellen

Öcaline • 2018. február 5. 22:39 • Sport 0 0

Hiába vezetett még az utolsó harmad előtt is az Acélbikák együttese a jégkorong Erste Liga felsőházi rangadóján a jégcsarnokban ma este, a csatát több szerencsés góllal és némi bírói hátszéllel, de nem érdemtelenül a DVTK Jegesmedvék alakulta nyerte 6-3 arányban. Fájt a vége nagyon – de menni kell tovább, srácok!

A címvédő DVTK ellen folytatta az Erste Liga küzdelmeit Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata – ráadásul azzal a tudattal léptek jégre Azariék, hogy nyerni kell a miskolciak ellen ahhoz, hogy

maradjon reális esély

a feljebb kapaszkodásra a felsőházi tabellán a már biztosan elért harmadik helyről. Több veszélyes támadással jelezte a hazai gárda, hogy komoly a győzelmi szándék – ám egy bosszantó hiba után mégis a borsodi brigád örülhetett gólnak a 4. percben (0-1).
A vendégek vezetése után gyorsan megrázta magát a DAB, és a 10. percben már az egyenlítésnek örülhetett a dunaújvárosi tábor – Odnoga passzát Izacky mesteri befejezéssel váltotta gólra (1-1). És még nem volt vége a hazai örömünnepnek: a 15. minutumban Turcotte lódult a vendégek kapuja felé, és ritkán látható bombát zúdított a hosszú felsőbe – parádés találattal ragadta magához a vezetést a DAB (2-1).
A második felvonás első perceiben újra a Miskolc nyomott, de többször is veszélyes ellenakciót indított a Morgan-legénység, Turcotte csengő kapuvasat is lőtt előnyben, aztán Duschek nagy pillanatai következtek az első miskolci fór alatt.

Végül újra egy dunaújvárosi ellentáémadás érett góllá: Novotny remekül tálalt Lencsés elé, és a napokban ötszázadik dunaújvárosi meccsét ünnepelt bekk csatárokat megszégyenítő mozdulattal vágta a vas alá a pakkot a 35. percben – így már kettőre növelve a hazai előnyt (3-1).  Egészen a harmad hajrájáig úgy tűnt, megőrzi előnyét együttesünk, de egy óvatlanul eladott korong elég volt a Miskolcnak a szépítéshez – egy gólra feljöttek a vendégek, és mint kiderült, ez a momentum lett a meccs fordulópontja (3-2).
Sajnos a harmadik játékot

sokkal összeszedettebben

kezdte a DVTK az Acélbikák alakulatánál – és bár az áthúzódó fórt kihagyta, a 43. percben egalizált, újabb három minutum elteltével pedig egy dunaújvárosi szempontból roppant balszerencsés góllal a vezetést is átvette a Miskolc (3-4).

Hiába mozgósította utolsó erőtartalékait a DAB, Azari, majd Becze ziccere is kimaradt, és ahogy az ilyenkor lenni szokott, az eltékozolt helyzeteket góllal büntette az ellenfél (3-5). Még egy esélyt kapott a felzárkózásra csapatunk, hiszen két teljes percig kettős (sőt, kapuslehozatal után hármas!) fórban támadhatott, de a szokatlan felállás nyomán több hiba is becsúszott, nem sikerült közelebb zárkózni a favorithoz. A Jegesmedvék gárdája a végén arról is gondoskodott, hogy még jobban fájjon a vereség – fél perccel a lefújás előtt üres kapus góllal állították be a végeredményt (3-6).
És bár föl lehetett fedezni a meccsben némi bírói közreműködést, őszintén szólva nem érdemtelenül nyert az ellenfél – az utolsó harmadra picit elfogyott a csapat, lendület, feszes védőmunka, valamint összpontosítás és helyzetkihasználás nélkül ilyen ellenfél ellen nem sok esélye maradt az Acélbikák diadalára.

Viszont él a remény – lesz ez még sokkal jobb is; igaz, srácok?!

Mestermérleg

Korrekt és pontos értékelést adott a csapat ma esti teljesítményéről Jason Morgan, a DAB kanadai mestere:
– Kontrolláltuk a játékot, vezettünk 3-1-re is, sajnos egy buli utáni hibát kihasználva lőttek egy szólógólt egy ártatlan szituációból.  A harmadik harmadban aztán sajnos nagyon ránk helyezték a nyomást, és mivel támadópotenciálban nem szűkölködnek, ezért sikerült is megtalálniuk a gólokat. A hat a háromra játszott előnyünk sem sikerült – egy jobban játszó csapat győzött le minket ma este.