Futsal: sajnos most KO-vereséget szenvedett a Kohász a Haladás otthonában

Öcaline • 2018. január 29. 21:29 • Sport 0 1

Egyenlő erők küzdelme helyett váratlanul nagy arányú vereségbe szaladt bele Szombathelyen a Dunaferr DUE Renalpin futsal csapata: együttesünknek a bajnokság mai játéknapján finoman szólva sem jött ki a lépés – és végül 7-1 arányban maradt alul a játék minden elemében a mieink fölé nőtt Haladás gárdája ellen.

Mindenki tudta, hogy veszélyes ellenfél várja a bajnokságban a Dunaferr alakulatát, de a mieink mégis a pontszerzés reményében léptek pályára az utóbbi időben alaposan megerősített Haladás otthonában. Bár a két csapat azonos pontszámmal állt a bajnoki sorozatban, a vendéglátók nem titkoltan még előrébb szeretnének lépni, és alaposan beleerősítettek az utóbbi időszakban. Az első félidő óvatos játékkal kezdődött, a mieink több veszélyes kontrával igyekeztek megtörni a szombathelyi nyomást, de sajnos a hazaiak szereztek vezetést a 8. percben (1-0). A gól a mieinknek is ébresztőt fújt, több veszélyes helyzetet is kidolgozott a csapat, de sajnos nem talált be – igaz, a játékrész végéig a Hali sem növelte az előnyt a nyílt sisakos, komoly küzdelem során.
Amilyen jól tartotta magát az első felvonásban, olyan pocsékul kezdte a másodikat a Dunaferr, a hazai gárda egy percen belül kétszer is mattolta a védelmet (3-0). Kockáztatott és kitámadt a dunaújvárosi alakulat, szépítenie is sikerült (Hosszú volt eredményes egy jogos büntető után), de nem sokáig örülhettünk a zárkózásnak, mert újra háromra nőtt a különbség a második játékrész derekán (4-1). És innen már nem volt visszaút, mert kockáztatott és derekasan küzdött a Dunaferr, de a vendéglátók feszes védőmunkája sajnos eredményesen szűrt, a visszatámadásokat pedig egymás után kétszer is üreskapus góllal fejezte be a Haladás (6-1). A végjátékban még egy szombathelyi gól született – így végül a vártnál jóval nagyobb arányú, 7-1-es diadalnak örülhetett a hazai tábor.

Nekünk meg maradt a remény sovány vigaszul: lesz jobb, mert ennél csak jobb lehet.