Vízilabda: iskolajáték és fölényes dunaújvárosi diadal a Tatabánya otthonában

Öcaline • 2018. január 14. 19:22 • Sport 0 9

Végig uralta a meccset, és fölényes, 20-5 arányú sikerrel folytatta menetelését a bajnokságban a DUE Maarsk Graphics női vízilabda csapata: a mieink a Tatabánya otthonában ugrottak vízbe, és egy percnyi kétséget sem hagytak, melyik a jobb csapat.

Nem csupán a győzelem, de a Barcelonában esedékes Euroliga-csatákra történő felkészülés miatt is fontos volt a DUE gárdája számára a Tatabánya elleni bajnoki szombaton délután, és Mihók Attila gárdája azonnal magához ragadta a meccs irányítását. Már az első negyedben kitűnt a két gárda közti különbség, és bár tartotta magát a lelkesen küzdő haza csapat, a nyolc perces etap végén két góllal a Maarask vezetett (2-4). A második felvonást még jobban megnyomta együttesünk, és lényegében állva hagyta ellenfelét – miközben egy találatot sen engedélyezett, egy ötös sorozat végén már a félidőre el is dőltek a nagy kérdések (2-9).
A folytatásban sem állt le a gólgyártással – és a speciális játékelemek gyakorlásával – csapatunk, és bár a hazaiak picit kozmetikáztak az eredményen, ezt a játékot is öttel hozta a Dunaújváros, így az utolsó felvonás előtt csak az volt a kérdés, túljut-e a végjátékban a 20 gólos álomhatáron a Mihók-csapat (3-15). A fölényes vezetés ellenére az utolsó pillanatig feszes, koncentrált volt a mieink játéka, így végül összejött a KO-győzelem: csapatunk 20-5 arányú sikerrel vette a vendégjáték akadályát, és bárt ugyan egy bajnoki még hátra van (hétfőn este az Eger vendégeskedik a Fabó Éva Sportuszodában), már a barcelonai kihívásra koncentrálhatnak Gurisattiék.

Tatabánya – DUE-Maarks Graphics
5-20
(2-4, 0-5, 1-6, 2-5)
A Maarsk Graphics gólszerzői: Gurisatti 5, Szilágyi 4, Horváth 3, Garda 3, Lara 2, Vályi V., Mchunu, Vályi F