Kézilabda: kétarcú meccs végén magabiztos Kohász-siker Kecskeméten

Öcaline • 2018. január 14. 20:08 • Sport 0 0

Az első játékrészben nagyot küzdött, a második felvonás során valósággal átgázolt ellenfelén a DKKA együttese: csapatunk a Kecskemét vendégeként folytatta bajnoki menetelését, és végül magabiztos, 32-21 arányú győzelemnek örülhetett!

A magabiztos győzelem reményében lépett pályára Kecskeméten a Kohász együttese szombaton este – ugyanakkor a tabella 12. helyén álló hazai gárda is nagyon fogadkozott, hogy útját állja a dunaújvárosi csapatnak. Az első játékrészben úgy tűnt, még igaza is lehet az ellenfélnek: viszonylag sok hibával, pontatlanul játszottak a kohászlányok, a Kecskemét derekasan küzdött (4-5). A folytatásban is maradt az ideges, kapkodó játék, nem csoda, hogy előbb fej-fej mellett haladtak a csapatok, majd a félidő hajrájára fordulva két góllal is meglépett a lelkes hazai alakulata (10-8). Szerencsére időben rendezte sorait a Kohász és bár a vezetést nem sikerült kivívnia, teljese  nyílt állással várhatta a folytatást (11-11).
A második felvonásban aztán már jobbára az történt a pályán, amit György László együttese tervezett: az első percek csapongó játéka után feszes védelem és remek támadásszervezés jellemezte a Dunaújváros mutatványát – azonnal meg is lett a eredménye, hiszen hárommal ellépett ellenfelétől a Kohász (13-16). Erre még volt egyetlen válasza az alföldi alakulatnak, de a folytatásban már egyértelműen kitűnt, melyik a jobb csapata – a félidő derekához érve már hét találat volt a különbség (16-23). És innen már nem engedte érvényesülni ellenfelét a DKKA – ráadásul két örvendetes eseményt tartogatott a végjáték: a meccs hajrájában újra színre lépett Bulath Anita, ráadásul meg is lett a tíz közte, hiszen csapatunk végül 32-21 arányúd diadallal érvényesítette a papírformát.

Kecskeméti NKSE – DKKA
21-32
(11-11)
A Kohász gólszerzői: Szalai 7, Micijevic 6, Kovács 5, Monori 4, Molnár 3, Szekerczés 2, Grosch 2, Dombi 2, Oguntoye.

(Forrás és fotó: DKKA - Turcsán Fruzsi felvétele)