Futsal: meggyőző fölény után végül biztos diadal a Bőny ellen

Öcaline • 2018. január 8. 21:36 • Sport 0 3

Végig kezében tartotta a meccset, de csak a fináléban döntötte el a bajnoki pontok sorsát a Dunaferr DUE Renalpin gárdája: együttesünk a sereghajtó Bőny elleni bajnoki meccsen aratott 5-3 arányú győzelmet – és továbbra is őrzi dobogós helyét a tabellán.

Idegenben, de mindenképpen a győzelem reményében folytatta a bajnokság sorozatát a Dunaferr együttese: csapatunk a Bőny vendégeként, a győri Magvassy Sportcsarnokban lépett pályára ma este – és a sereghajtó ellen csak a győzelem volt elfogadható eredmény. Az előzetes elvárásokhoz híven

gyorsan magához ragadta az irányítást

Schrancz Balázs gárdája, és bár lényegében folyamatosan irányított, a vezetést mégsem sikerült megszereznie. A vezető találatra így is egészen a 17. percig kellett várni, ekkor az ellenfél játékos-edzője fejelt védhetetlenül saját kapujába (0-1). A szerencsés vezetés új lendületet adott a dunaújvárosi együttesnek, és lényegében a következő támadásból is betalált a Dunaferr – egy szép összjáték végén Varga passzolt az üres kapuba (0-2). Az utolsó percekben több bőnyi kísérlet is elhalt a mieink védelmén – eredmény szünetig már nem változott, a mieink várhatták előnyből a folytatást.
A második felvonás elején

újra a mieink dominálták a játékot,

ám a 26. percben előbb szépített, majd újabb két perc múlva nagy meglepetésre ki is egyenlített a sereghajtó (2-2). És ezzel még mindig nem volt vége a mieink vesszőfutásának, hiszen hiába játszott fölényben, gólt ekkor még nem szerzett a Dunaferr – ráadásul egy újabb találattal fordított a házigazda (3-2). A hazai vezetés riadót fújt a mieinknek – Pál szenzációs találatával ki is egyenlített csapatunk, majd Schrancz pazar szabadrúgásgóljával már a vezetést is újra átvette a 33. percben (3-4).
Kitámadtak, ráadásul kapusukat is lehozva kísérleteztek a hazaiak, ezt kihasználva az utolsó percben Fekete egész pályás emelése landolt a bőnyi kapuban – így végül 5-3 arányú győzelemmel folytatta a pontvadászatot a Dunaferr. A diadal hozadéka, hogy továbbra is tartja dobogós pozícióját együttesünk.