Vízilabda: nagy csata, de végül vereség az UVSE ellen a top rangadón

Öcaline • 2017. december 7. 17:17 • Sport 0 0

Kiélezett összecsapás után ugyan, de végül vereséggel zárta a bajnoki listavezető UVSE együttese elleni rangadót a DUE Maarsk Graphics női vízilabda csapata a sportuszodában szerdán este. 8-6 lett a vége nem ide – de küzdeni tudás terén csillagos ötösre vizsgáztak a dunaújvárosi lányok; úgy meg ki lehet kapni, nem igaz?

A bajnoki listavezető látogatott a tabella második helyén álló gárdához a női vízilabda bajnokság tegnapi csúcsrangadóján: a DUE Maarsk Graphics együttese azzal az elhatározott céllal fogadta az UVSE csapatát a Fabó Éva Sportuszodában, hogy emlékezetes bravúrt produkálva legyőzze a favoritot – ráadásul egy esetleges sikerrel a vezetést is átvehette a Mihók-csapat a pontvadászatban.
Sajnos amilyen nagy volt az elszántság, olyan idegesen és pontatlanul kezdett együttesünk, a fővárosi gárda pontosan fejezte be a ziccerig játszott támadásokat, míg a mieink kísérleteit ekkor még rendre hárított a favorit. Az első negyed végéhez közeledve sajnos még egy kiadós zakó rémképe is felsejlett, és bár Vályi Fanni szépített, a folytatásra az ellenfél készülhetett sokkal nyugodtabban (1-4). A második felvonást sokkal jobban  kezdte a Dunaújváros, és bár a negyed során nem csökkent, de végre nem is nőtt a két gárda közti különbség – Garda és Gurisatti találataival látótávolságon belül tartotta ellenfelét a DUE a félidei szünetre (3-6).
A folytatás nagy csatát hozott, és már egyértelműen egyenlő erőkként küzdött csapatunk – igaz, egy kiszenvedett dunaújvárosi találat után elég volt egy pillanatnyi bizonytalanság, máris újra góllal büntetett az UVSE (4-7). Az utolsó játékban egyértelműen a mieink domináltak, Garda és Szilágyi találatait követően már az egyenlítés sem tűnt lehetetlennek a véghajrában (6-7). Sajnos az ellenfél nemcsak taktikusan őrizte, de a lefújás előtt alig egy perccel egy újabb bombával el is döntötte a bajnoki pontok sorsát – a csúcsrangadót végül az UVSE nyerte 8-6 arányban, de a mieink javára legyen írva, hogy az első negyed pontatlanságait követően végig hatalmas küzdelemre, komoly, kiélezett csatára késztették a bajnoki sorozat egyik meghatározó alakulatát.

Szép volt, csajok – és lesz ez még szebb is!