Jégkorong: izgalmas meccs, fontos DAB-győzelem a megyei rangadón

Öcaline • 2017. november 20. 22:42 • Sport 0 12

Nagy küzdelem, remek védőmunka és kirobbanó kapusteljesítmény, valamint mindössze két gól: a DAB győzelmével ért véget együttesünk fehérvári vendégszereplése ma este – a dunaújvárosi alakulat 2-0 arányban múlta felül a Fehérvári Titánok alakulatát a megyederbin.

Vendégként, a Fehérvári Titánok otthonában lépett jégre au Erste Liga sorozatában a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapa; mivel a találkozó előtt mindössze két egység választotta el egymástól a csapatokat a bajnoki tabellán, így "hatpontos" összecsapásra készültek a fele.
Kiegyenlített, mindkét oldalon  komoly helyzetekkel tarkított játékkal kezdtek a csapatok, a mieinknél

Duschek folytatta remek szereplését

a kapuban, és bár néhány hiba becsúszott a mieink játékába, az ellenfél kihagyott helyzetei után egyre inkább magára talált az Acélbikák gárdája. Kétszer is a kapuvas mentett a hazai ketrecnél, ám az utolsó perceket újra megnyomta a Fehérvár – ám Duschek remek védései nyomán sikerült mindent hárítani, gól nélküli döntetlennel kezdődhetett az első szünet.
A második etapban lendületesebben kezdett a DAB, de a helyzeteteket nem sikerült góllal befejezni, ráadásul több fórt is elpuskázott együttesünk. A harmad derekán a fehérváriak kaptak előnyt, ám ímint kiegészült a DAB, az utóbbi hetekben jó formát mutató Silló-Odnoga páros villant – a pakkot végül Silló vágta a hazai ketrecbe, előnyhöz juttatva a Bikákat (0-1). A vezető találat után is támadásban maradt együttesünk, és előbb csak ziccerig, majd

Odnoga szép kapáslövésével

újra gólig jutott csapatunk – a második pihenőre ha nem is dőlt el a meccs, de a mieink lehettek sokkal nyugodtabbak (0-2).
A záró felvonásban a védőmunkára fókuszált a Morgan-legénység, eredményesen és hatékonyan állva útját a hazai rohamoknak, ráadásul a kapuban Duschek továbbra is szenzációs formában hárított minden kísérletet. A meccs fináléjához érve bebiztosíthatta volna diadalát a DAB, Odnoga szép kísérlete azonban kimaradt – és mivel az utolsó percek izgalmai ellenére nem változott az eredmény, a Dunaújváros újra feljebb kapaszkodott a tabellán – és már mindössze egy pont a különbség a Bikák és a Brassó között!

Mestermérleg

Elsősorban kapusát dicsérte, valamint a második harmad játékát tartotta értékesnek Jason Morgan, a DAB napokban szerződést hosszabbított kanadai mestere:
– A hosszú kihagyás miatt kissé "rozsdásak" voltunk a meccs elején, de a második harmadtól már jól játszottunk. A harmadik sorunk kiemelkedőt nyújtott, de Duschek remek védései is kellettek ahhoz, hogy végül megnyerjük a találkozót.