Kézilabda: hazai vereség – és ezzel búcsú az EHF Kupáról

Öcaline • 2017. november 18. 20:08 • Sport 0 0

Dicséretesen nagyot harcolt, ám a második félidőben elkövetett végzetes hibák nyomán sajnos 23-20 arányú vereséget szenvedett a dán Koebenhavn elleni EHF Kupa visszavágón a Dunaújvárosi Kohász női kézilabda csapata a sportcsarnokban ma este. A dánok kettős győzelemmel jutottak a következő fordulóba – míg a kohászlányok számára a szezonban véget ért a nemzetközi szereplés.

Egygólos hátrányból várhatta a visszavágót az EHF Kupa harmadik körében a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia együttese, de mindenki tudta, hogy

pokoli hatvan perc vár

a György-csapata a sportcsarnokban ma este. A dán bajnokság első helyén álló Koebenhavn együttese ugyanis már otthon is megmutatta, hogy nagyon erős alakulat – a kohászlányoknak csak hatvan percen át tartó pontos, fegyelmezett játékkal (és egy jó adag szerencsével) lehetett esélyük a sikerre. Telt ház előtt, valódi kupahangulatban várták a csapatok a kezdést jelző sípszót – a közönségre egy pillanatig sem lehetett panasz!

Ehhez képest azonban a dánok kezdtek lendületesebben, és bár később kiegyenlítetté vált a játék, feltűnő volt, hogy míg a mieink nagyot küzdöttek minden gólért, az ellenfél energikusabban, pontosabban játszott, könnyebb gólokat szerzett – a félidő derekára ismét ők vezettek (5-6). A dán védelem sajnos többször késztette hibára csapatunkat, és egészen a félidő fináléjáig úgy tűnt, hogy ha csak egy góllal is, de

viszonylag biztosan kézben tartják

a meccset (a sérüléssel is bajlódó Micijevicet jórészt sikerült kikapcsolni a meccsből, ráadásul Kovács is csak szenvedett a toronymagas belső védőkkel szemben). Az utolsó percekben Monori beállásával új lendületet kapott a Kohász, és újra átvette a vezetést (10-9). Sajnos a lefújás előtt – és egy északi időkérés után – újra a dánok játszottak koncentráltabban, így a félidőre végül egygólos vendégvezetéssel vonulhattak a csapatok (11-12).

A második etapot is a dánok kezdték jobban, és bár 14-nél még két szép támadással egalizált a hazai gárda, a folytatásban is a vendégek akarata érvényesült: míg a mieinknek előnyből sem sikerült zárkózni, az első fórt két találattal zárták – a felvonás első tíz perce után már három gólra hízott a dán vezetés (14-17).
És innentől lényegében el is úszott az esély, a szervezetten és hatékonyan védekező, ráadásul a támadások terén is roppant energikus koppenhágai gárda nemcsak taktikusan őrizte, de

a Kohász hullámvölgyét kegyetlenül kihasználva

rendre növelte is előnyét (16-21). A mieink dicséretesen, de egyre hitehagyottabban küzdöttek, és bár a második felvonás fináléjában újra csillant egy halvány reménysugár, több hiba megpecsételte a továbbjutás sorsát. A meccset végül 23-20 arányban a Koebenhavn nyerte, így kettős győzelemmel jutott az EHF Kupa csoportkörébe – a látottak alapján sajnos teljesen megérdemelten.

Mestermérleg

Érezhető elégedetlenséggel összegezte tapasztalatait a lefújás után György László vezetőedző, aki szerint több volt ebben a meccsben, mint amit az eredményjelző mutat:
– Sajnos abban a szakaszban, amikor meg kellett volna fordítni a mérkőzést, s meg is voltak a helyzeteink, sokat hibáztunk, kihagytuk a lehetőségeinket. Amikor hatgólos hátrányba kerültünk, hitehagyott lett a csapat, nem hitte el, hogy tudunk fordítani. Sokat hibáztunk, egy ilyen csapat ellen ez sajnos nem fér bele – ez ma is bebizonyosodott!

Dunaújvárosi Kohász KA – Koebenhavn Handbold
20-23
(11-12)
A Kohász gólszerzői: Kovács 4, Micijevic 4, Monori 3, Klujber 2, Szekerczés 2, Dombi 2, Tomasevics, Szalai, Nick.