Kézilabda: hatékony játék, megérdemelt diadal a Debrecen ellen!

Öcaline • 2017. november 15. 21:11 • Sport 0 0

Győzelemmel hangolt a hét végi EHF Kupa visszavágóra a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia csapata a bajnokságban: együttesünk a Debrecen gárdáját fogadta, és verte lényegében rajt-cél diadallal – 24-18 arányban. Szép volt, csajok – jöhet a Koppenhága!

A dán listavezető ellen a hét végén esedékes EHF Kupa visszavágó előtt is fontos bajnoki kihívás várt a DKKA gárdájára: csapatunk a szintén nemzetközi kupameccs előtt álló Debrecen gárdáját fogadta a sportcsarnokban ma este. Az alföldi alakulat a közelmúltban sok borsot tört a mieink orra alá, így az érthető revánsvágy mellett abban bízott mindenki, hogy

sikerül itthon tartani

a nagyon fontos bajnoki pontokat.
Ehhez képest rémálom volt a nyitány; a debreceniek igen hamar kétgólos előnyre tettek szert, szerencsére gyorsan egalizált, majd az 5. percben Szalai találatával a vezetést is magához ragadta a Kohász (4-3). A DKKA elsősorban a védelem terén mutatott határozott és hatékony játékot, és mivel a túlfélen két helyzetet is gólra váltani, a félidő derekához közeledve meg is lépett ellenfelétől (6-3).
A folytatás kicsit felemásra sikerült – a mieink gólcsendjét kihasználva egyenlített az ellen, és bár újra vezetést szerzett a lefújásig a Kohász, az eredményt illetően sem boldog, sem nyugodt nem lehetett a hazai drukkertábor (11-10).
A második félidő elején igyekezett dűlőre vinni a diadalt együttesünk, és bár ekkor még jól tartotta magát a Debrecen, a folytatás a mieinknek sikerült sokkal jobban; nem egészen tíz perccel a kezdést jelző sípszó után időt kért a vendégek mestere (16-12).
Eben a periódusban egyértelműen kézben tartotta a meccset a György-csapat, különösen a védőmunka volt hatékony, a hajrára fordulva lényegében el is dőlt a meccs (20-13). Egy apró megingást nem számítva tartotta is a távolságot a Kohász, a magabiztos játék végén fölényes, 24-18 arányú győzelmet aratott az akadémia.

Szép volt, csajok – jöhet a Koppenhága!

Mestermérleg

György László vezetőedző szerint nagyon meglátszott a mérkőzésen, hogy a közelmúltban mindkét együttesnek nemzetközi kupameccse volt:
– A Debrecenekhez hasonlóan mi is kissé fáradtan mozogtunk. Azzal tudtunk nyerni végül, hogy a második félidőben kevesebbet hibáztunk ellenfelünknél, de a két pontért jár a gratuláció a csapatnak. Pihenésre azonban nincs időnk – holnaptól már az EHF Kupa visszavágójára készülünk!

Dunaújvárosi Kohász KA – DVSC
24-18
(11-10)
A Kohász gólszerzői: Szalai 6, Szekerczés 4, Kovács 3, Kazai 3. Klujber 2, Micijevic 2, Takács D. 2, Cifra, Bouti.

(Forrás és archív fotó: DKKA)