Vízilabda: fölényes diadal az UVSE Margitsziget ellen

Öcaline • 2017. november 5. 20:10 • Sport 0 10

Két döcögő negyed után meggyőző játék, végül sima győzelem: 14-5 arányú diadalt aratott az UVSE Margitsziget ellen a DUE Maarsk Graphics női vízilabda csapata a Fabó Éva Sportuszodában szombaton délelőtt. Gurisatti Gréta nyolc gólig jutott – szép volt, csajok, csak így tovább!

Egyértelműen a meccs favoritjaként fogadta a bajnoki tabella utolsó előtti pozíciójában álló UVSE Margitsziget gárdáját a DUE-Maarsk Graphics női vízilabda csapata a bajnokság ötödik fordulójában – Mihók Attila együttese nem titkoltan az ötödik diadalra izmozott szombaton délelőtt. Ehhez képest nagy meglepetésre a fővárosi gárda kezdett jobban, és míg a mieink

zsinórban hibázták el

a legnagyobb ziccereket is, a vezetést a margitszigetiek szerezték meg (0-1). A váratlan vendégvezetés szerencsére ébresztőt fújt a mieinknek, Gurisatti kétszer mattolt, Garda is föliratkozott a góllövők listájára, az első szünetre már hazai vezetést mutatott az eredményjelző (3-1).
A második felvonásban sem ment túl jól a vendéglátóknak, és bár őrizte előnyét a DUE, nem sikerült meglépni a lelkes fővárosi gárda fiataljaitól (5-3). Az utolsó percek szerencsére jobban sikerültek, Gurisatti újabb duplája nyomán

magabiztos dunaújvárosi előny

alakult ki a félidőre (7-3). És innentől már nem volt visszaút, a harmadik negyedben négyszer talált be a Maarsk, míg csak egyetlen találatot engedélyezett ellenfelének a Mihók-gárda – az utolsó negyed előtt már csak a gólkülönbség lehetett kérdéses (11-4). És mivel a záró felvonásban sem enyhült a hazai fölény, végül magabiztos, 14-5 arányú diadallal folytatta menetelését a FUE Maarsk Graphics. A fölényes diadal kivívásából oroszlánrészt vállalt Gurisatti Gréta, aki egymaga nyolc találattal vette ki részét a sikerből.