Futsal: komoly csata, végül megérdemelt Dunaferr-siker a Bőny ellen

Öcaline • 2017. október 20. 21:09 • Sport 0 0

Győzelemmel folytatta a bajnoki sorozatot a Dunaferr DUE Renalpin együttese a futsal élvonal mai játéknapján: együttesünk a Bőny gárdáját fogadta, majd komoly, taktikus csata során 3-2 arányban le is győzte a Dunaújváros Sportcsarnokban. Szép volt, fiúk, így tovább!

Komoly erőpróba várt a Dunaferr együttesére a férfi futsal NB I. harmadik fordulójában – csapatunk a Bőny alakulatát fogadta, és bár  papíron mindenképpen a mieink számítottak a meccs esélyesének, azt is jól tudta mindenki, hogy az ellenfél sem adja könnyen a bajnoki egységeket.
A várt kemény ütközetet láthatta a Dunaújváros Sportcsarnok közönsége, ráadásul az ellenfél kezdett jobban – előbb  csak ziccerig jutott a Bőny, de az 5. percben a vezetést is megszerezte (0-1). A gól

ébresztőt fújt a Dunaújvárosnak,

egymás után alakította ki helyzeteit csapatunk és bár előbb csak ziccerekig jutott, de a 12. minutumban egy védhetetlen találattal egyenlített is (1-1). Ezt követően sem állt le a hazai gárda, komoly, küzdelmes percek következtek, és bár a vendégek előtt is akadt helyzet szép számmal, mégis inkább a mieink fölénye jellemezte a játékot – egy hazai időkérés után Hosszú szépségdíjas passzából ismét Pál volt eredménye, egy perccel a félidő vége előtt átvette a vezetést a Dunaferr (2-1).
A szünet után is pörgős, kemény, hajtós csata bontakozott, és alig egy perc telt el, máris növelte előnyét a Schrancz-legénység: az előkészítés nemes feladatát újra Hosszú vállalta, ma a befejezés Vargára várt – újabb értékes találattal nőtt kettőre a különbség (3-1). Innentől persze a bőnyi gárda loholt az eredmény után, elsősorban a veszélyes kontrákra épített, míg a mieink igyekeztek

folyamatosan nyomás alatt tartani

a vendégek kapuját. Több komoly dunaújvárosi ziccer is kimaradt, és ahogy az ilyenkor lenni szokott, előbb feljött az ellenfél, majd – vészkapus játékmódra állva – folyamatosan veszélyeztetett: a bőnyi kísérleteket alig egy perccel a lefújás előtt siker koronázta (3-2)

Ám mindez már kevés volt az ellenfél üdvösségéhez – ha a vártnál talán nehezebben is, de a győzelmet végül csapatunk csikarta ki; szép volt, fiúk, csak így tovább a folytatásban is!