Jégkorong: hullámzó játék, a végén vereséggel az Újpest ellen

Öcaline • 2017. szeptember 11. 22:09 • Sport 0 3

Hiába vezetett és tartotta kézben jó ideig masszívan a meccset, de a második harmadtól alábbhagyott a lendület, és végül 3-1 arányú vereséget szenvedett az Acélbikák alakulata az Erste Liga sorozatában az Újpest ellen ma este. Eddig nem sikerült pontot szerezni - de lesz, legyen még jobb, srácok!

Bár egyértelműen a hazaiak számítottak a meccs esélyesének, a bravúrban bízva várta az Erste Liga sorozatának ma esti folytatását a DAB együttese: a Musial-gárda az Újpest otthonába látogatott, mégpedig azzal a feltett szándékkal, hogy a MAC elleni küzdelmes évnyitó veresége után idegenben gyűjtse az első ligapontokat.
Nem is kezdődött rosszul a meccs a DAB szempontjából, az első hazai rohamok hatékony visszaverése után

fölénybe kerültek a Bikák,

és több ígéretes helyzet után Izacky révén végre meg is szerezték a vezetést a 10. percben (0-1). A gól ráadásul láthatóan meg is zavarta a lilákat, és ekkor bizony több góllal meg is léphetett volna csapatunk.
A második felvonás elején is úgy tűnt, stabilizálódik a DAB fölénye, előnybe, mi több, rögtön kettős fórba került csapatunk a 26. percben, de a hazai gárda hősiesen kivédekezte a két percet – mint kiderült, ez volt a meccs valódi fordulópontja. Amint kiegészültek ugyanis, azonnal átvették a játék irányítását az újpestiek, és bár mind a védelem, mind Duschek kapus tisztességgel küzdött, a játékrész derekán előbb kiegyenlítettek, majd a harmad fináléjára fordulva a vezetést is átvették (1-2).
A záró felvonásban tisztességgel, de komoly átütő erő nélkül küzdött a Dunaújváros, igaz, a nagyobb ziccereket ekkor is a Szilassy-legénység puskázta el – ha nem a DAB-védelem vagy Duschek mentett, akkor a kapuvas tartott velünk, így a meccs végéhez közeledve még mindig maradt az esély az egyenlítésre. Rohamozott is becsülettel csapatunk, de egy átgondoltan kijátszott hazai kontra megpecsételte a ligapontok sorsát – az 55. perc derekán újra betalált az Újpest (1-3). A meccs vége már nem hozott izgalmakat, együttesünk második vereségét szenvedte el a pontvadászat során – és bár messze még a vége, az tisztán látszik, hogy mind az egységes védőmunka, mind a hatékony támadás-befejezés terén még van hová lépnie az Acélbikák gárdájának.

Tisztességes vereség volt ez is – de lesz, legyen jobb végre a vége, srácok!