Kézilabda: győzelemmel startolt a Kohász a bajnoki szezonban

Öcaline • 2017. szeptember 10. 20:07 • Sport 0 12

Magabiztos játék, fölényes siker: 33-22 arányú diadalt aratott a Budaörs ellen a DKKA női kézilabda csapata a bajnoki pontvadászat első fordulójában a Dunaújváros Sportcsarnokban szombaton este. Szép volt, csajok, csak így tovább!

A Kohász Kupán elért kínkeserves iksznél mindenképpen jobb mutatvánnyal kívánt kirukkolni a Kohász alakulata a bajnokság első fordulójában a Budaörs ellen – a szombati találkozó így már csak a presztízs miatt is fontos volt György László alakulatának. Lendületesen kezdett a hazai gárda, és bár az első találatot az ellenfél jegyezte, a budaörsi vezetésre négy góllal válaszoltak a mieink (4-1). A folytatás sajnos nem volt ennyire szép, hiszen előbb kiegyenlített, majd 7-7 után több elpuskázott hazai ziccert követően a vezetést is átvette a lelkesen és ekkor még a mieinknél jóval fegyelmezettebben játszó Budaörs.
Szerencsére a félidő hajrájához érve lassan, de biztosan magára talált a Kohász, 11-11 után egy újabb szép sorozattal négygólos előnyre tett szert a – így ha nem is hátradőlve, de legalább kicsivel nyugodtabban várhatta a folytatást (15-11).
A szünet után még lendületesebben  kezdtek a kohászlányok, és 18-11-ről már nem tudott fölállni a budai egylet – igaz, akadt még egy óvatos kísérlet, amikor öt gólra megközelítette csapatunkat a vendégek alakulata, de a második felvonás javát már biztos előnye tudatában nyugodt, fegyelmezett játékkal húzta ki a Kohász. Együttesünk a végjátékban is tartoitt masszív előnyég, és végül talán még a vártnál is simább, 33-22 arányú győzelmet aratott!

Szép volt, csajok, csak így tovább!

Dunaújvárosi Kohász KA – Budaörs
33-22
(15-11)

A Kohász góllövői: Micijevic 5, Szekerczés 5, Kovács A. 4 Klujber 3, Szalai 3, Kazai 3, Dombi 3, Monori 3, Grosch 2, Takács D. 1, Molnár 1.

(Forrás és fotó:  kohaszkezi.hu - fotó: Turcsán Fruzsi)