Jégkorong: nagy csata, biztató jelek sora – de vereség a vége a MAC ellen

Öcaline • 2017. szeptember 8. 21:27 • Sport 0 5

Hiába állt fel jelentős hátrányból, és támadt a végjátékban a Dunaújvárosi Acélbikák együttese a MAC Budapest ellen az Erste Liga idénynyitó összecsapásán, alakulatunk végül 5-3 arányú vereséget szenvedett a sorozat egyik élcsapatától a jégcsarnokban ma este. Bosszantó adminisztrációs hibával kezdődött a sorozat, és a hátsó alakzatok még követtek el nagy hibákat, de jó hír, hogy nagyon kapart a csapat – és lesz ez sokkal jobb is!

Bosszantó adminisztrációs hibával startolt a Dunaújváros szezonja: bár alakulatunk hazai környezetben fogadta a liga egyik élcsapatát, de gyengítette a MAC elleni csata esélyeit, hogy David Musial vezetőedző játékengedély híján három alapember, Jakub Izacky, Daniel Nageler, valamint Silló Arnold nélkül volt kénytelen összeállítani a sorokataz Erste Liga idei évadának első meccse előtt.
A meccs komoly MAC-rohamokkal kezdődött, és bár Duschek több közeli kísérletet is hárított, Jokila kapuvasat is érintő fickás találatával szemben már ő is tehetetlen volt  a 4. percben (0-1).  A vendégek vezetésére villámgyorsan válaszoltak a mieink, egy fórt 17 másodperc alatt váltott gólra a DAB Hetényi közeli találatával (1-1)

Sajnos nem tartott sokáig a drukkertábor öröme, hiszen lényegében a kezdés után támadásból betalált a fővárosi együttes – az 1-2 mellett azért is bosszantó volt, mert a meccs során először, de sajnos nem utoljára láthattuk, hogy a védelem egyelőre nem zár elég hatékonyan, túl sok területet ad az ellenfélnek a kapu torkában. A folytatás is MAC-dominanciát hozott, és a második harmadban gólt, gólokat eredményezett a sok védelmi megingás – egy kiugrás után már három fával ment az ellenfél, ekkor sajnos egy komoly zakó sem volt elképzelhetetlen (1-4).
A harmad derekától azonban rendezte a sorokat csapatunk, és a harmad hajrájában Odnoga buli után leadott fordulásos találatával kettőre zárkózott – a záró etap is ígért még izgalmakat (2-4). Az utolsó harmadot ráadásul remekül kezdte csapatunk – Novotny parádésan bevert egy szólót, így más a 42. perben egyre zárt a DAB (3-4).

A folytatás kiegyenlített játékot, mi több, olykor egyértelmű DAB-dominanciát hozott – Németh és Blagoy előtt is akadt egyenlítési lehetőség –, a rövidebb pad ellenére is nagyot ment együttesünk. Az utolsó percre fordulva ugyan egy üreskapus góllal biztossá vált a MAC diadala,  de az 5-3 arányú győzelem ellenére is dicséret illeti együttesünket. Nagyot küzdöttek a srácok – és a bevezetőben említett három játékossal kiegészülve, továbbá picivel hatékonyabb védőmunka és pontosabb támadásbefejezések esetén a liga bármely alakulata ellen sikerrel veheti föl a kesztyűt az Acélbikák alakulata.

Szép volt, fiúk – és lesz ez még sokkal jobb is!