Futsal: diadal az Aramis ellen – és ezüstérmes a Dunaferr!

Öcaline • 2017. június 6. 22:29 • Sport 0 0

Magabiztos, kiegyensúlyozott és taktikus játékkal 4-0 arányú diadalt aratott az Aramis otthonában a Dunaferr DUE Renalpin futsal csapata a felsőházi rájátszás fináléjában. És mivel a címvédő Győr bajnokhoz méltó mutatvánnyal lelépte a Berettyóújfalu együttesét, az is kiderült, hogy a bajnoki ezüst a dunaújvárosi játékosok nyakárba kerülhet idén. Szép volt, fiúk, jár a taps!

Győzelemre készült az Aramis ellen a Dunaferr együttese ma este a futsal bajnoki rájátszás utolsó játéknapján – és persze abban is reménykedett Fehér Zsolt gárdája, hogy a már bajnok Győr az egész éves teljesítményéhez méltó diadalt arat az MVFC Berettyóújfalu otthonában. Szerencsés esetben ugyanis visszaelőzhette csapatunk alföldi riválisát a bajnoki ezüstért folyó versenyfutásban – de ehhez mindenképpen győzni kellett a Budaörs otthonában.
A tétnek megfelelő elánnal vertette magát a küzdelembe a Dunaferr, és bár az első percekben viszonylag kiegyenlített volt a küzdelem, több dunaújvárosi helyzet jelezte, nem akarja a vakvéletlenre bízni a győztes kilétét csapatunk.  Több dunaújvárosi ziccer is kimaradt, és bár a hazaiak is veszélyeztettek, a 13. percben végre sikerült kicsiholni a vezető találatot – Fridrich pontos bombája talált utat az Aramis hálójába (0-1). A félidő hátralévő percei ugyan a vendéglátók helyzeteivel teltek, de a mieink taktikusan őrizték az előnyt  – és a második félidőre is nyugodtabban készülhettek.
A második felvonást ráadásul remekül kezdte a Fehér-legénység, és Hosszú újabb gólja révén gyorsan meg is duplázták a fórt, ráadásul még ki se jött a hazai gárda az újabb találat okozta krízisből máris érkezett Klacsák, aki egy remek szóló végén lényegében el is döntötte a meccset (0-3). Időközben kellemes hírek érkeztek a Berettyó partjáról – a Győr a félidőben már vezetett 4-2 arányban, majd biztos, 6-2 arányú diadallak koronázta egész éves teljesítményét –, így együttesünk  számára már csak az eredmény taktikus, feszes, fegyelmezett  őrzése volt a feladat. Egy szép kontra végén Hosszú tette teljessé a dunaújvárosi sikert (0-4).

Együttesünk a tavalyi ezüst után újra a dobogó második helyén zárta a bajnoki küzdelemket – nagyon szép volt, srácok, jár a nagy-nagy gratuláció!

Aramis SE – Dunaferr DUE Renalpin
0-4
(0-1)
A Dunaferr gólszerzői: Hosszú 2, Fridrich, Klacsák.

---------------------------------------------------

Öcaline a facebookon | E-mail a szerzőnek | Kövesd a Castellumot a facebookon!

Eleged van a médiadiktatúrából, a cenzúrázott hírekből, a szabad vélemény helyett pártutasítást végrehajtó orgánumokból? Működtesd te is a város egyetlen pártfüggetlen, kritikus hírújságját minden hónapban – csatlakozz a Castellum.do Közösségi Finanszírozás Programjához!

> Számlatulajdonos: Tóth Dávid
> Bankszámlaszám (K&H): 10402568-86755482-82721003
> A közlemény rovatba rögzítsétek: Castellum.do

A transzparencia jegyében műhelyünk minden hónapban nyilvánosságra hozza a támogatók számát és a támogatás mértékét – a műhelyt pénzzel segítő olvasóink kilétét természetesen eszünk ágában sincs felfedni, de azt, hogy hányan és mennyi támogatással járultak hozzá működésünkhöz, mindenképpen publikáljuk!