Újraélesztés: visszavette a Guiness-rekordot Dunaújváros

Öcaline • 2017. május 28. 18:14 • Közösség 0 295

Csúcshódítás - az utolsó pillanatok a siker előtt! (Fotó: Strifler Zsóka) Csúcshódítás - az utolsó pillanatok a siker előtt! (Fotó: Strifler Zsóka)

Tizenegy napos időtartamon át, töretlen lendülettel és pillanatnyi megállás nélkül teljesítették lelkes önkéntes csapatok a nagy vállalást: megerősítette pozícióját, illetve visszavette az újraélesztés Guinness-rekordját szeretett városunk – az akció szombaton ért véget, gratula minden résztvevőnek!

Kegyetlen kihívás volt, de sikerült: a Dózsa Mozicentrumban május 16-án kezdődött és egészen 27-ig, azaz szombatig tartott az újsütetű csúcsdöntési kísérlet, amely nyomán szeretett városunk mintegy ezer lelkes önkéntes együttműködésével visszavette az újraélesztés Guiness-rekordját!
Arról, mit is takar az újraélesztés fogalma, egyfelől egy 2015-ös akció kapcsán már írtunk itt, másrészt egy remek ismeretterjesztő videónk is van a témához, mutattam már, de nem árt az ismétlés – íme!

A rekordkísérlet szervezőjeként idén is a Dunaújvárosi Hivatásos Tűzoltó-parancsnokság, a Magyar Vöröskereszt, a Szent Pantaleon Kórház és Dunaújváros önkormányzata vállalt főszerepet – a cél nemes, a siker totális: ezúttal is több százan kapcsolódtak be a nem mindennapi akcióba, hogy fényesen igazolják, az újraélesztés fogásai igenis laikusok száméra is elsajátíthatók, a módszer főbb elemei néhány perc gyakorlással megtanulhatók – és ez a tudás szó szerint életmentő lehet!

Csapategység - jeles közösségi együttműködéssel (Szabó Viktória felvétele) Csapategység - jeles közösségi együttműködéssel (Szabó Viktória felvétele)

Az újraélesztési maraton fényes sikert aratott – amely nyomán szeretett városunk visszavette Szombathelytől a rekordot – tizenegy napos csúccsal!  További részleteket az akciósorozat  face-felületén találtok – itt:

Dunaújváros Rekord (katt!) >>

Jár a gratuláció minden szervezőnek – és persze minden közreműködőnek!

(Fotók: Dunaújváros Rekord - facebook; Strifler Zsóka és Szabó Viktória)

---------------------------------------------------

 Öcaline a facebookon | E-mail a szerzőnek | Kövesd a Castellumot a facebookon!

Eleged van a médiadiktatúrából, a cenzúrázott hírekből, a szabad vélemény helyett pártutasítást végrehajtó orgánumokból? Működtesd te is a város egyetlen pártfüggetlen, kritikus hírújságját minden hónapban – csatlakozz a Castellum.do Közösségi Finanszírozás Programjához! 

> Számlatulajdonos: Tóth Dávid 
> Bankszámlaszám (K&H): 10402568-86755482-82721003
> A közlemény rovatba rögzítsétek: Castellum.do 

A transzparencia jegyében műhelyünk minden hónapban nyilvánosságra hozza a támogatók számát és a támogatás mértékét – a műhelyt pénzzel segítő olvasóink kilétét természetesen eszünk ágában sincs felfedni, de azt, hogy hányan és mennyi támogatással járultak hozzá működésünkhöz, mindenképpen publikáljuk!

 

Kommentek