Felcsúti aréna: dunaújvárosi aktivista ellen intézkedtek

Öcaline • 2017. május 21. 21:41 • Közélet 0 5

Akkorát néztünk volna, mint a Pancho Aréna, ha nincs dunaújvárosi vonatkozása a Kellesz Korrupcióellenes Szövetség Felcsútra szervezett demonstrációjának. De persze volt: Nagy Ákos, a városunkból elszármazott zeneszerző-aktivista ellen alkalmaztak kényszerintézkedést a rend éber őrei a szombati akció során. Katt után vágatlan, exkluzív összeállítás – csak itt és TÉNYLEG csak nektek!

Az megvan, hogy korrupcióellenes demonstráció a Városháza téren? Na, ott már szerepet vállalt – szervezőként és felszólalóként – Nagy Ákos: a szeretett városunkhoz ezer és egy (családi és baráti, mi több, alkotói) szállal kötődő zeneszerző a Kellesz Korrupcióellenes Szövetség rendezte felcsúti akció egyik résztevője volt, e minőségében került a rendőrség látóterébe.

A történtek pontos rekonstruálásában az alábbi exkluzív felvétel mellett a videót jegyző Csathó Ábel segített a Castellum műhelyének: mint mondta, a demonstráció során a stadiontól, pontosabban Orbán Viktor miniszterelnök házától vonultak a Mészáros és Mészáros Kft. székhelyéhez, majd a milliárdossá lett gázszerelő/nagyvállalkozó/Kisgömböc házához, végül az Orbán-rezsim egyik jelképének számító Fölöslegességi Mozgó Acélszobor Emlékmű, vagyis a felcsúti kisvasút volt a célpont.

A hangulat kitűnő, a Kellesz csapatát "poénos ellentüntetőként" kísérték a Kétfarkú Kutya Párt passzivistái az Üdvözöljük a Soros-bérenceket! molinókkal, amikor beütött a krach – a többit exkluzív, vágatlan videónk örökíti meg, lessétek!

Nagy Ákos érdeklődésünkre megerősítette a facebook-posztjában foglaltakat: a rendőrök először előállítást fontolgattak, aztán szabálysértési eljárásról magyaráztak (vélhetően a forgalom akadályozása miatt). Az aktivista szerint elfogadhatatlan, hogy az akció során nem derült ki sem az eljárás tétje/tárgyas, sem az intézkedő rendőr(ök) neve és rangja – addig pedig nem beszélhetünk hivatalos rendőri intézkedésről. Nagy Ákos szerint a zavaros helyzetet egy rendőr alezredes (???) oldotta fel, aki semmisnek tekintette a rendőrök beavatkozását, majd arról is biztosította az aktivistát, hogy panasszal élhet ; ugyanakkor szabályos igazoltatásnak tételezte a történteket. Nagy Ákos érdeklődésünkre nyomatékosította: panasszal él majd, és feljelentést is tesz a vélelmezett rendőri túlkapás miatt.

A zsarukat, amúgy, de komolyan, rettentően sajnáltam, FYO.

---------------------------------------------------

 Öcaline a facebookon | E-mail a szerzőnek | Kövesd a Castellumot a facebookon!

Eleged van a médiadiktatúrából, a cenzúrázott hírekből, a szabad vélemény helyett pártutasítást végrehajtó orgánumokból? Működtesd te is a város egyetlen pártfüggetlen, kritikus hírújságját minden hónapban – csatlakozz a Castellum.do Közösségi Finanszírozás Programjához! 

> Számlatulajdonos: Tóth Dávid 
> Bankszámlaszám (K&H): 10402568-86755482-82721003
> A közlemény rovatba rögzítsétek: Castellum.do 

A transzparencia jegyében műhelyünk minden hónapban nyilvánosságra hozza a támogatók számát és a támogatás mértékét – a műhelyt pénzzel segítő olvasóink kilétét természetesen eszünk ágában sincs felfedni, de azt, hogy hányan és mennyi támogatással járultak hozzá működésünkhöz, mindenképpen publikáljuk!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kommentek