Jótékonysági jégkorong: IV. Magyar-Székely Gála városunkban

Öcaline • 2017. április 28. 16:25 • Közösség 0 55

Először rendezik az anyaországban, s azonnal szeretett városunk ad otthont május 1-jén a IV. Jótékonysági Magyar-Székely Jégkorong Gála eseménysorának: a Böjte Csaba nevével fémjelzett gyermekmentő alapítvány megsegítését célzó akciót a Castellum.do online sportközvetítési partnere, a Sportstream stábja szervezi – naná, hogy katt után kapjátok a percre pontos programot!

Évre év hatalmas attrakció, a sport és a karitatív közösségi kezdeményezés közös ünnepe a magyar-székely gála, s jó esély van arra, hogy nem lesz másként az első olyan alkalommal sem, amikor a Vargyas László kezdeményezésére zászlót bontott akció először lépi át a Székelyföld határát – a Dunaújvárosi Jégcsarnok ad otthont május 1-jén, hétfőn a remek programmal színezett, nagyszerű sportélményt garantáló rendezvénynek. 

A rendezvény a gyermekmentő alapítványt szolgálja (képünk illusztráció) A rendezvény a gyermekmentő alapítványt szolgálja (képünk illusztráció)

A gálára az állóhelyek 1000, az ülők 1500 forintért vásárolhatók – a rendezvény teljes bevétele a Böjte Csaba ferences testvér nevével fémjelzett Dévai Szent Ferenc Alapítvány számláját gyarapítja majd (Böjte atya vasárnapi szentmiséjéről már közöltünk kedvcsinálót hasábjainkon).

Az alábbiakban az eseménysorozat percre pontos kínálatával szolgálunk – figyelem, az igazi ínyenceket már április 30-án, vasárnap várják a jégcsarnokban,a két együttes nyilvános edzése is remek szórakozásnak ígérkezik! 

április 30., vasárnap – nyilvános edzések

17.00 magyar edzés
18.00 székely edzés

május 1., hétfő – magyar-székely gála, kísérő programokkal

14.00 Kapunyitás (udvar)
Székely népi étkek, kürtős kalács; Igazi Csíki sör sátor
14.30 Spartan Cheerleaders
15.00 Néptánc bemutató – Szárszó Bence és Rőfi Renáta; Dunaújvárosi Vasas Táncegyüttes
16.00 Jégpálya kapunyitás
16.30 Gyerekek bemutatója – az Acélbikák apróságai adnak ízelítőt a tudásukból
16.55 Bemelegítés
17.15 Jégkészítés
17.25 A Győri Nemak-Dana ETO HC és Műkorcsolya szakosztály sportolóinak közös meglepetése a rendezvény tiszteletére 
17.35 bevonulás
17.40 Dunaújvárosi Vegyeskar
17.45 Köszöntők
17.55 Himnuszok; megemlékezés
18.05 Korongbedobás
18.40 Az első szünetben műkorcsolya bemutató: Gede Jázmin és Varga Virág előadásában 
18.55 II. harmad
19.30 A második szünetben tombola sorsolás
19.45. III. harmad
20.15. Záróbeszéd
20.30 Közönségtalálkozó a szabadban, értékelés, elemzés, mókusvíz

A szervezők minden jótét lelkű érdeklődőt szeretettel várnak – sportbarátság!

(A Castellum.do a jótét célú jégkorong gála médiapartnereként veszi ki részét az esemény népszerűsítéséből)

Kommentek