Futsal: kemény meccs, megérdemelt diadal a Haladás ellen

Öcaline • 2017. április 28. 22:11 • Sport 0 7

Hajtós, kemény meccset játszott, de ami fő, folytatta a pontsablás szép sorozatát a Dunaferr DUE Renalpin gárdája a futsal bajnoki pontvadászat rájátszásában: a Fehér-legénység a Haladás ellen lépet pályára Szombathelyen, és a csata végén 4-3 arányú győzelemnek örülhetett!

A Swietelsky Haladás vendégeként szállt harcba az értékes – és a végelszámolás tekintetében immár kiemelten fontos – bajnoki pontokért a Dunaferr ma este: a rájátszás 4. fordulójában a mieink számítottak a meccs esélyesének, de a Szombathely is nagyon fogadkozott, hogy megtöri a rossz széíriát.
A tétnek, meg persze az ígéreteknek megfelelő lendülettel kezdtek a csapatok, és bár az első percekben csak helyzetekig jutottak, az tisztán látszott, hogy nem lesz egyszerű menet a győzelem kivívása. Felváltva forogtak veszélyben a kapuk, előbb Klacsák került ígéretes helyzetbe, majd Hosszú lőtt fölé, de a hazaiak is veszélyes támadásokat vezettek. Egy ilyenből ráadásul a vezetést is megszerezték a 7. percben – és a gól kicsit megzavarta a mieinket, közvetlen a találat után majdnem duplázott a Hali (1-0). Szerencsére gyorsan rendezte a sorokat Fehér Zsolt, méghozzá olyannyira sikeresen, hogy az utóbbi hetekben bombaformában játszó Fekete kiegyenlített a 9. minutumban (1-1). A gyors válasz kicsit meg is roppantotta az ellenfelet, két perc múlva már mi vezettünk – Német szabadrúgásába Fekete ért bele, a játékszer kis szerencsével a hálóba pattant a felső lécről (1-2). A szünetig tempós, küzdelmes periódus következett, de az eredmény már nem változott, a felére fordulva is maradt a sovány Dunaferr-fór.
Amilyen szépen tartotta az eredményt a fordulás előtt a Dunaújváros, olyan gyorsan vált újra nyílttá a meccs – a 23. percben egyenlített a hazai gárda, majd egyértelműen átvette a játék irányítását is. A masszív szorításból csak percek múlva szabadult csapatunk, igaz, a játékrész derekához érve már egyértelműen a mieink voltak fölényben. Ezt előbb Horváth ziccere, majd Schrancz kapufája jelezte – de a 29. percben Fekete triplája nyomán újra a Dunaferr került előnybe (2-3). Ezzel azonban még mindig nem volt vége a dalnak: a 33. percben 3-3-ra módosította az állást, majd a véghajrához évre ismét magához ragadta a karmesteri pálcát a vendéglátó. A pokoli végjátékban szinte végig fölényben játszott a hazai gárda, de a Dunaferr remekül tartotta magát – és az első adandó alkalommal bevitte a meccsdöntő találatot: egy mesteri kontra végén Klacsák lőtt a hálóba a 38. percben (3-4). És innentől már nem volt mese, a Hali a kapusát lehozva kísérletezett a pontmentéssel, de eredménytelenül – a győzelmet a Dunaferr szerezte meg!

Nehéz szülés volt – de annál többet ér a diadal!

Swietelsky Haladás – Dunaferr DUE Renalpin
3-4
(1-2)
A Dunaferr gólszerzői: Fekete 3, Klacsák.

---------------------------------------------------

Öcaline a facebookon | E-mail a szerzőnek | Kövesd a Castellumot a facebookon!

Eleged van a médiadiktatúrából, a cenzúrázott hírekből, a szabad vélemény helyett pártutasítást végrehajtó orgánumokból? Működtesd te is a város egyetlen pártfüggetlen, kritikus hírújságját minden hónapban – csatlakozz a Castellum.do Közösségi Finanszírozás Programjához!

> Számlatulajdonos: Tóth Dávid
> Bankszámlaszám (K&H): 10402568-86755482-82721003
> A közlemény rovatba rögzítsétek: Castellum.do

A transzparencia jegyében műhelyünk minden hónapban nyilvánosságra hozza a támogatók számát és a támogatás mértékét – a műhelyt pénzzel segítő olvasóink kilétét természetesen eszünk ágában sincs felfedni, de azt, hogy hányan és mennyi támogatással járultak hozzá működésünkhöz, mindenképpen publikáljuk!