Vízilabda: kiütéses siker a Szeged ellen

Öcaline • 2017. február 8. 20:24 • Sport 0 0

Meggyőző fölény, megérdemelt diadal: szép győzelemmel folytatta a bajnoki pontvadászatot a DUE Maarsk Graphics női vízilabda csapat: Mihók Attila együttese a Szeged gárdáját fogadta a Fabó Éva Sportuszodában ma este – és győzte le végül tíz góllal, 15-5 arányban. Szép volt, csajok – csak így tovább!

A papírforma szerinti esélyesként fogadta a Szeged együttesét a DUE Maarsk Graphics alakulata a női vízilabda bajnokságban, és szó se róla, semmit sem bízott a véletlenre Mihók Attila együttese. Az első támadások még kimaradtak, de már a 2. percben vezetéshez jutott a Dunaújváros, amit az első etap végére sikerült megduplázni (2-0). A folytatásban még komolyabb lendületet vett a hazai gárda, hiszen a második negyedben is folyamatosan a mieink dominálták a játékot, és zsinórban újabb négy gólt dobva lényegében el is döntötték a mérkőzést (6-0). A csongrádi egységnek a nagyszünetig mindössze egyetlen szépségtapaszt jelentő gólocskára futotta – vagyis a félidőre maradt a vendéglátók masszív előnye (6-1).
A harmadik felvonásban is kitartott az egyetemisták fölénye: az összesen négy-négy találatig jutó Menczinger és Szilágyi vezérletével folyamatosan nőtt a két gárda közötti különbség – a negyed végére már a KO közelébe sodródott a Szeged (11-2). Az utolsó játékrész során picit engedett a szorításon a Mihók-csapat, ezzel együtt nem csökkent, hanem tízig nőtt a két együttes közötti különbség – végül a DUE Maarsk Graphics meggyőző fölénnyel, 15-5 arányban húzta be a meccset.

Gyönyörű volt, csajok – csak így tovább!

DUE Maarsk Graphics – Szegedi Vízmű
15-5
(2-0, 4-1, 5-1, 4-3)
A DUE gólszerzői: Menczinger 4, Szilágyi    4, Somhegyi 2, Horváth 2, Mchunu, Garda, Vályi F.

---------------------------------------------------

Öcaline a facebookon | E-mail a szerzőnek | Kövesd a Castellumot a facebookon!

Eleged van a médiadiktatúrából, a cenzúrázott hírekből, a szabad vélemény helyett pártutasítást végrehajtó orgánumokból? Működtesd te is a város egyetlen pártfüggetlen, kritikus hírújságját minden hónapban – csatlakozz a Castellum.do Közösségi Finanszírozás Programjához!

> Számlatulajdonos: Tóth Dávid
> Bankszámlaszám (K&H): 10402568-86755482-82721003
> A közlemény rovatba rögzítsétek: Castellum.do

A transzparencia jegyében műhelyünk minden hónapban nyilvánosságra hozza a támogatók számát és a támogatás mértékét – a műhelyt pénzzel segítő olvasóink kilétét természetesen eszünk ágában sincs felfedni, de azt, hogy hányan és mennyi támogatással járultak hozzá működésünkhöz, mindenképpen publikáljuk!