Jégkorong: kínnal, keservvel – de végül siker a Ferencváros ellen

Öcaline • 2017. január 30. 21:44 • Sport 0 9

Hiába vezetett két góllal is, végül csak hosszabbítás után tudott győzni a DAB jégkorong csapata a Ferencváros ellen a MOL Liga mai játéknapján a jégcsarnokban: együttesünk erősen tartalékos összeállításban vette föl a harcot a jó szériát produkáló Sasokkal – és végül 5-4 arányú diadalnak örülhetett.

Mindenképpen a győzelem reményében várta a Ferencváros elleni találkozót a DAB gárdája  a jégcsarnokban ma este: az ellenfél ugyan remek szériából érkezett a meccsbe, de a ligapontok begyűjtése így is kötelező feladatnak tűnt a mieink számára, Nem is kezdődött rosszul az összecsapás, mert bár erősen tartalékosan állt ki a Malkia-gárda, de gyorsan fölénybe került, s Hüffner bombájával a vezetést is megszerezte a 4. percben (1-0). A DAB vezetése után a Fradi előtt is adódtak lehetőségek, és egy szerencsés góllal egalizáltak is a vendégek (1-1). A harmad így is dunaújvárosi vezetéssel ért véget, miután Hudec nagy lövése Sevela kesztyűjéről pattant a ketrecbe (2-1).
A második felvonás komoly ki-ki játékot hozott, s bár a harmad derekán kiegyenlített a Fradi (egy erősen véleményes góllal), a folytatásban újra a mieink percei következtek: előbb Ladygin pattintott az üresen maradt ketrecbe emberelőnyben, majd Becze szerzett mesteri találatot – a végjátéknak kétgólos hazai vezetéssel futhattak a csapatok (4-2). Viszonylag sokáig úgy tűnt a harmadik felvonásban is, hogy megőrzi előnyét alakulatunk, de az utolsó percek jelentős ferencvárosi előnyt, ráadásul két gólt is hoztak – másfél perccel a rendes játékidő vége előtt újra nyílttá vált a meccs (4-4). A hosszabbítás egy remek Becze-szólóval, majd egy kiállítást eredményező "hárítással" kezdődött – az előnyben pedig gyorsan dűlőre vitte a dolgot a DAB: Hudec második góljával 5-4 arányban győzte le ellenfelét alakulatunk.

Kár a harmadik harmadban bekapott két dugóért – de a várt-remélt győzelem meglett, csak így tovább, Bikák!

Dunaújvárosi Acélbikák – FTC
5-4 hosszabbítás után
(2-1, 2-1, 0-2, 1-0)
A DAB gólszerzői: Hudec 2, Hüffner, Ladygin, Becze.

---------------------------------------------------

Öcaline a facebookon | E-mail a szerzőnek | Kövesd a Castellumot a facebookon!

Eleged van a médiadiktatúrából, a cenzúrázott hírekből, a szabad vélemény helyett pártutasítást végrehajtó orgánumokból? Működtesd te is a város egyetlen pártfüggetlen, kritikus hírújságját minden hónapban – csatlakozz a Castellum.do Közösségi Finanszírozás Programjához!

> Számlatulajdonos: Tóth Dávid
> Bankszámlaszám (K&H): 10402568-86755482-82721003
> A közlemény rovatba rögzítsétek: Castellum.do

A transzparencia jegyében műhelyünk minden hónapban nyilvánosságra hozza a támogatók számát és a támogatás mértékét – a műhelyt pénzzel segítő olvasóink kilétét természetesen eszünk ágában sincs felfedni, de azt, hogy hányan és mennyi támogatással járultak hozzá működésünkhöz, mindenképpen publikáljuk!