Jégkorong: értékes diadal a Belgrád otthonában

Öcaline • 2017. január 23. 21:42 • Sport 0 16

Győzelemmel folytatta a MOL Liga sorozatát a DAB jégkorong csapata Belgrádban ma este: együttesünk kemény, büntetésekkel sűrűn pettyezett csatát vívott a ligaújonc ellen, és végül megérdemelten nyert 4-1 arányban – fontos pontokat rabolva a szerb fővárosból. Szép volt fiúk – csak így tovább, Acélbikák!

A diadal reményében utazott a HK Beograd otthonába a Dunaújvárosi Acélbikák gárdája – az esélyesség terhe mellett még azzal is számolnia kellett Heikki Malkia gárdájának, hogy nagyon fontos pontok sorsa függött a mai meccstől. A képlet egyszerű: ahhoz, hogy odaérjen az alapszakasz negyedik helyére a Bikák alakulata, győzni kell az otthon egyre jobb formát mutató ligaújonc vendégeként.
A tétnek megfelelő parázs csatát láthatott a szerb főváros közönsége, a kiállításokkal tarkított első harmadban minimális előnyt kovácsoltak a mieink: a második dunaújvárosi előnyt Dansereau váltotta gólra a 10. percben (0-1). A folytatás inkább a védelmek és a kapusok parádéjáról szólt, és bár mindkét gárda előtt adódtak komoly lehetőségek, újabb gól az első felvonás során nem született.
A második játékban is alig-alig játszottak teljes létszámban a csapatok – a belgrádi oldalon kimaradt egy dunaújvárosi előny, a vendéglátók kettős fórban góllal büntetek: a 26. percre ismét egyenlő lett az állás (1-1). A folytatásban is potyogtak a kiállítások mindkét oldalon – de most a mieink összpontosítottak jobban: a harmad derekán Kaszkov is bevette a szerb alakulat kapuját (1-2). A harmad második fele kegyetlen – és továbbra is rengeteg kiállítással tarkított – csatát hozott, gól azonban nem született, így a záró felvonást ismét a mieink várhatták picivel nyugodtabban.
A befejező etap újra parázs jelenetekkel kezdődött, a belgrádiak szó olykor szó szerint foggal és körömmel harcoltak az egyenlítésért, és persze a mieink se kopogtak át a szomszédba egy-egy méretes maflásért – a véghajráig azonban nem változott az eredmény. A nagy kérdések az 56. percben dőltek el – újra előnyben támadt a DAB ketrecét a vendéglátó, ám egy remek kiugratást Becze váltott gólra (1-3). A hazaiak tizenkilencre még lapot húztak, az üres kapus szituációból azonban ezúttal a Malkia-gárda jött ki jobban: Azari találatával végül 4-1 arányú dunaújvárosi győzelem született.

Az persze a végelszámolásnál derül ki, mennyit ér a belgrádi siker – de hogy fontos pontokat rabolt a csapat ma este, az teljesen biztos!

Szép volt Bikák – csak így tovább!

HK Beograd – Dunaújvárosi Acékbikák
1-4
(0-1, 1-1, 0-2)
A DAB gólszerzői: Dansereau, Kaszkov, Becze, Azari.

---------------------------------------------------

Öcaline a facebookon | E-mail a szerzőnek | Kövesd a Castellumot a facebookon!

Eleged van a médiadiktatúrából, a cenzúrázott hírekből, a szabad vélemény helyett pártutasítást végrehajtó orgánumokból? Működtesd te is a város egyetlen pártfüggetlen, kritikus hírújságját minden hónapban – csatlakozz a Castellum.do Közösségi Finanszírozás Programjához!

> Számlatulajdonos: Tóth Dávid
> Bankszámlaszám (K&H): 10402568-86755482-82721003
> A közlemény rovatba rögzítsétek: Castellum.do

A transzparencia jegyében műhelyünk minden hónapban nyilvánosságra hozza a támogatók számát és a támogatás mértékét – a műhelyt pénzzel segítő olvasóink kilétét természetesen eszünk ágában sincs felfedni, de azt, hogy hányan és mennyi támogatással járultak hozzá működésünkhöz, mindenképpen publikáljuk!