Jégkorong: küzdelmes meccs végén megérdemelt DAB-diadal a Titánok otthonában

Öcaline • 2017. január 2. 20:15 • Sport 0 21

Komoly csatát, kiélezett küzdelmet, és végül dunaújvárosi diadalt hozott a MOL Liga évnyitó játéknapja: a DAB együttese a Fehérvári Titánok ellen szállt harcba ma este a megyeszékhelyen, és végül 3-2 arányú győzelemnek örülhetett. Heikki Mälkiä győzelemmel mutatkozott be, Pál Zalán sajnos súlyosan sérült.

Két kétarcú csapat csatájával kezdődött a naptári év a MOL Liga mai játéknapján: a Dunaújvárosi Acélbikák gárdája a Fehérvári Titánok otthonában, a finn mester, Heikki Mälkiä  debütáló meccsén igyekezett javítani az elmúlt fordulók pocsék mérlegén. Nagyon úgy tűnt, az edzőváltás jót tett a csapatnak, hiszen az első percekben egyértelműen a DAB dominálta a játékot – a mezőnyfölényt szerencsére idővel gól is koronázta, Dansereau talált be az 5. percben (0-1). A folytatásban is több ziccert dolgozott ki az Acélbikák alakulata, és a harmad végén egy kiugrásból Kaszkov duplázta meg az előnyt – így, ha nem is bombabiztos, de mindenképpen biztató dunaújvárosi előnyből várhattuk a folytatást (0-2).
A második felvonásra a korábbinál sokkal motiváltabb fehérvári gárda korcsolyázott ki, a mezőnyben kiegyenlítetté vált a játék, és egy fórt a 30. minutumban gólra is váltott a Kóger-legénység (1-2). A fehérvári szépítés után küzdelmes, kemény, kiállításokkal tarkított meccs kerekedett a fehérvári jégen – a fiatal Pál Zalán sajnos rásérült a műtött térdére egy alattomos fehérvári belemenés után (a DAB fiatal játékosára így akár fél év kihagyás is várhat sajnos), a kegyetlen akciót dicséretes gyorsasággal és határozottsággal torolta meg Lencsés Tamás, igaz, az ő akciója is végleges kiállítást ért. A meccs némi bírói takuvaku után jelentős késéssel, dunaújvárosi előnnyel folytatódhatott – ezt követően több ígéretes megmozdulás jellemezte a mieink játékát, és a 38. percben egy kipattanót Azari vágott a Titánok üresen maradt ketrecébe (1-3).
A harmadik harmadban mindent egy lapra téve támadt a hazai gárda, és egy védelmi megingás után közelebb is zárkózott a 42. percben. Izgalmas, kemény, de nem túl látványos lett a folytatás – a mieink taktikusan őrizték sovány előnyüket, és mivel minden  hazai kísérletet sikerrel hiúsítottak meg, megérdemelten húzták be a 3-2 arányú győzelmet. A finn szakvezető tehát győzelemmel mutatkozott be a DAB kispadján – ráadásul a Dunaújváros nagyon fontos három  ponttal térhet haza a megyei rangadó után.

Csak így tovább srácok – szép volt Bikák!