Röplabda: sima siker Sümegen

Öcaline • 2016. december 10. 18:53 • Sport 0 0

Esélyt sem adott ellenfelének a Dunaferr SE röplabda csapata a bajnoki pontvadászat mai játéknapján: Tomanóczy Tibor gárdája a Sümeg otthonában vitézkedett, és aratott meggyőző játékkal sima, 3-0 arányú diadalt. Eddig bukóhelyszín volt a sportág veszprémi végvára – most fordult a kocka! Bravó srácok, így tovább!

Nyerhető meccs, de komoly kihívás – ezzel a kettősséggel kellett szembenézniük a Dunaferr SE röplabda csapata játékosainak a Sümeg elleni összecsapáson. Csapatunknak eddig nem sok babér termett a valaha szebb napokat megélt vendéglátók otthonában, így a keserű emlékeken is túl kellett lendülni Tomanóczy Tibor gárdájának. Nos, fényesen sikerült, hiszen a fiatal dunaújvárosi alakulat komoly erők mozgósításával ált bele a meccsbe, és bár az első felvonás során olyakor még akadozott a gépezet, viszonylag simán, 20-ra húzta be az első szettet alakulatunk (0-1). A második játékban következett a szokásos jelentős hullámvölgy, át is vette a vezetést a vendéglátó, de mielőtt az egyenlítés ábrándjába komolyan belelovallhatták volna magukat a sümegiek, újra megrázta magát a Tomanóczy-gárda, s a második játékot is megnyerve nyomatékosította, a bajnoki pontokért érkezett (21-25)
0-2 után nagyon úgy tűnt, ezúttal nem osztanak lapot a hazai csapatnak, ráadásul a harmadik szettet is parádésan kezdte együttesünk. Sajnos a meggyőző fölény nyomán picit kényelmessé vált a játék, a hazaiak fordítottak, és nagyon úgy tűnt, akár szépíthetnek is, hiszen meggyőző fölénnyel érkeztek a fináléhoz (23-20). Innen még egy pontocskát engedett a Dunaferr, de aztán remek védőmunkája révén sorban hatástalanította az ellenfél kísérleteit, ráadásul a visszatámadásokat is siker koronázta, így egy szép hatpontos sorozattal koronázta a találkozót együttesünk. A szép végjáték révén kiharcolt 26-24 arányú szettgyőzelem egyúttal azt is jelentette, hogy a meccset 3-0 arányban, az elmúlt évek előzményeihez mérten simán nyerte a csapatunk – ráadásul a diadal révén újra följebb kapaszkodott a bajnoki tabellán.

Szép volt fiúk, csak így tovább Dunaferr!