Jégkorong: macidobálásból csillagos ötös - a többi mellékszál

Öcaline • 2016. december 9. 21:00 • Sport 0 18

Jótét célú akcióval fűszerezett-koronázott meccsen  aratott sovány diadalt a DAB jégkorong csapata a MOL Liga mai játéknapján a jégcsarnokban: együttesünk 2-1 arányban múlta felül a Fehérvári Titánok gárdáját egy rengeteg hibával tarkított, inkább küzdelmes, mint szép/jó találkozón, a macidobálás nagy siker volt, a többi legyen mellékszál!

Macidobálás-láztól feltüzelt drukkerhad várta a Titánok elleni megyei rangadót a MOL Liga sorozatában – a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata a sikerben bízva kezdte az összecsapást, ám a várt-remélt vezető találat csak nem akart összejönni együttesünknek. Sőt: az első harmadban roppant komótosan, rengeteg hibával játszott a Gilbert-legénység, olyannyira, hogy egy dunaújvárosi előny során a fehérvári fiatalok örülhettek – hátrányban jutott előnyhöz a Titánok alakulata a 13. percben (0-1).

A fehérvári vezetés még jobban nyomasztotta együttesünket, kínlódva kapartak az egyenlítésért, ám az első felvonás végéig hiába reménykedtek a drukkerek abban, hogy repülhetnek a helyi kórház gyermekosztálya számára hozott plüssállatok – az első szünetre fehérvári vezetéssel vonulhattak a csapatok.
Ráadásul a második felvonásra is a vendégek érkeztek élesebben, több komoly helyzet veszélyeztette Duschek ketrecét – a kocka a 36. percben fordult nagyot, amikor Azari éles szögből leadott lövése talált utat az egyébként remeklő Lemay kapus hálójába. 1-1, ráadásul végre repülhettek is a plüssök.

A játékszedő szünet után is lendületben maradt a DAB: az eltiltott Becze helyén játszó Németh Péter alig egy perccel az egyenlítő találat után vezető gólt érő mutatvánnyal vette be a fehérvári kaput (2-1).
Az utolsó játékrész elején  lezárhatta volna a pontszerzés kényes kérdését Lee Gilbert alakulata, ám hiába alakított ki több kihagyhatatlan ziccert a DAB, csak nem született újabb gól – a véghajrá is izgalmasan alakult. Az parázs hangulatú összecsapás 57. percében Láday mutatott elrettentő példát – szúrása nyomán Ozols került a jégre, a végleges kiállítás során az utolsó másodpercekben is majdnem gólt kapott a DAB, de Duschek résen volt. Az Acélbikák együttese küzdelmes, nehéz és nem túl színvonalas meccsen aratott 2-1 arányú diadalt. Csapatunk a győzelem révén feljött MOL Liga negyedik helyére – ez szép is, jó, is, de legyen elég annyi: a macidobálós akció volt a lényeg – a többi most legyen mellékszál!