Jégkorong: nem volt könnyű, de meglett a győzelem a Csík otthonában

Öcaline • 2016. december 2. 20:28 • Sport 0 12

3-1 arányú sikerrel kezdte a szezon második erdélyi túráját a DAB jégkorong csapata – együttesünk a MOL Liga küzdelmei során a Csíkszereda otthonában vendégszerepelt, és összességében biztosan hódította el az értékes pontokat. Folytatás vasárnap a Galac ellen - az se lesz egyszerű menet.

Komoly csatára készen, de bevallottan a győzelem reményében lépett jégre a Székelyföld szívében a Dunaújvárosi Acélbikák gárdája ma este – a mieink remek széria után készültek a Csíkszereda elleni összecsapásra, ugyanakkor az is világos volt, hogy nem lesz olyan sima a diadal, mint múlt pénteken hazai pályán. És nem is lett: bár az első harmadban is inkább a mieink játszottak fölényben, mindössze egyszer sikerült bevenni a hazai ketrecet – a 7. percben Ozols bombája talált utat a Csík kapujába (0-1). A második felvonásban kiegyenlítettebb mezőnymunka mellett is megduplázta előnyét a DAB, Kaszkov lőtte meg a napi gólt a játékrész fináléjára fordulva (0-2)
Aki innentől arra számított, hogy a harmadik etap valami sétagalopp lesz, az nagyot tévedett: a 42. percben szépített, majd többször is veszélyeztetett a becsülettel küzdő székely legénység – a meccs hajrája nyílt sisakos, kiélezet csatát hozott (1-2). Viszont mielőtt túlságosan beleélték magukat a hazai drukkertábor tagjai abba, hogy egyenlíthetnek, érkezett Becze, és pontot tett a kérdőjel helyére az 57. perc elején. Néhány kétségbeesett csíki kísérlet zárta a találkozót, de az eredmény nem változott – csapatunk megérdemelten aratott 3-1 arányú diadalt az erdélyi turné első állomásán.

Folytatás a Galac ellen vasárnap – ott is nagyon kell figyelni, az se lesz könnyű menet!