Jégkorong: úgyse hiszitek, pedig színigaz – a MAC Budapestet is 6-3-ra csapta szét a DAB!

Öcaline • 2016. november 27. 20:47 • Sport 0 25

Kegyetlenül elment a meccs elején, majd taktikus, fegyelmezett játékkal lepte meg a sorozat egyik élcsapatát a Dunaújvárosi Acélbikák alakulata a MOL Liga ma esti összecsapásán a jégcsarnokban – együttesünk még a legszebb álmainknál is jóval fölényesebb, 6-3 arányú sikert könyvelhet el. A héten már másodszor!

Eszem megáll, 9 perc telt el a meccsből, 5-2 állt az eredményjelzőn – ilyen nincs, és mégis van, álomrajtot vett a MAC elleni rangadón a DAB alakulata. A Gilbert mestert még nélkülöző együttes önbizalomtól telve állt bele a meccsbe, kegyaetlenül elkapta a rajtot, és a hetek óta kirobbanó formát mutató Németh góljával már a 3. percben felavatta a fővárosiak ketrecét (1-0).

Veszélyzóna a MAC kapuja előtt Veszélyzóna a MAC kapuja előtt

Ami ez után következett, az a bevezetőben emlegetett álmok felülírása volt– Dansereau, Ölander és Nagy Márk is betalált, a 7. percben Bálizs cserét kért, a MAC alaposan megrogyott (4-0). Ezzel ráadásul nem ért véget a parádé. szépített a MAC, de Dansereau újabb góljával visszaállt a négyfás különbség (5-1). Ez az előny csak pár másodpercig tartott, így következett az észmegállító eredmény a 9. minutumban – igaz, harmadból hátralévő időben több gól már nem esett, de bánja kánya, boldog volt a lelátó népe nagyon: 5-2 már bőven elférne a végeredmény rubrikában is!

Parádés védőmunka, remek kapusteljesítménnyel koronázva! Parádés védőmunka, remek kapusteljesítménnyel koronázva!

A második harmad komoly harcot, taktikus és fegyelmezett védőmunkát és remek kapusteljesítményt hozott – a második harmad gól nélkül gurult le úgy, hogy a mieink elsősorban kontrákra építettek. A harmadik játékban komoly erőket mozgósított a MAC, de sokáig meddő fölény jellemezte a játékukat, és bár az 52. percben kettőre csökkent a különbség, az utolsó percekben is hősiesen őrizte előnyét az Acélbikák alakulata (5-3). Ráadásul a kapust lehozva kockáztatott a favorit, nem jött be – Becze üres kapus gólja adta meg a kegyelemdöfést az ellenfélnek; a héten már másodszor (!!!) győzött 6-3 arányban együttesünk. Több mint szép álom: maga a valóság!

Mestermérleg

A csapat összetartását és küzdőszellemét emelte ki a találkozót követő értékelésében Strenk Hunor:
– Egy csapatként harcoltunk, mindenki odatette magát. Az utolsó harmadban a szívünk a helyén volt, sikerült megőrizni az előnyt. Egy csapatként játszottunk, és ami nagyon fontos, végig tartottuk magunkat a tervhez!